Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Suriyeli Çocuklar Üşümesin Diye Örgü Örüyorlar

Çamlık İlkokulu öğrencileri, Suriyeli mülteci kardeşleri kış aylarını sıcak geçirsin diye atkı, bere ve kazak örmeye başladı. Ay sonuna kadar sürecek kampanyaya Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in eşi Sevtap Şahin ve Başkan Yardımcısı Öznur Canayakın da ziyaret ederek destek verdi.

Çamlık İlkokulu öğrencileri İnsani Yardım Vakfı’nın (İHH) Suriyeli çocuklara yönelik başlattığı “Kış Üşütüyor Biz Isıtıyoruz” adlı kampanya için kolları sıvadı. Okulun 2F, 2C, 3C ve 3E sınıfı öğrencileri, Suriyeli mülteci kardeşlerinin kış aylarını sıcak geçirmesi için örgü atkı, bere ve kazak örmeye başladı. Ördükleri örgüleri adlarını ve sınıflarını da yazan öğrencilerin azimleri hem okul yöneticilerini hem de velileri duygulandırdı. Şimdiye kadar yüzlerce örgüyü kendi imkanlarıyla hazır hale getiren öğrenciler velilerinin de desteğiyle üretimi artıracak. Okulun kampanya sorumlusu Ayşe Eraslan, kampanyanın ay sonuna kadar süreceğini, üretilen örgülerin İHH aracılığıyla Suriyeli çocuklara ulaştırılacağını belirtti.

Örgüleri hayranlıkla incelediler

Kendileri küçük yürekleri büyük çocuklara bir destek de Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in eşi Sevtap Şahin ve Başkan Yardımcısı Öznur Canayakın’dan geldi. Minik öğrencileri üretim aşamasında izleyen Sevtap Şahin, çocukları tek tek tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Yardımcısı Öznur Canayakın da örgüleri inceleyerek hayranlığını dile getirdi ve kampanyayı örnek alınacak bir yardım çalışması olarak nitelendirdi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x