Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

SÜNNET KAYITLARI BAŞLADI

Pendik Belediyesinin bu yıl 24.’sünü düzenlediği Geleneksel Sünnet Kampanyası  için kayıtlar başladı. Pendik Devlet Hastanesi işbirliğinde  18 Haziran –  26 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek ücretsiz kampanya kapsamında  1000 çocuk sünnet olma şansı bulacak.

Sünnet kampanyasından Pendik ilçe sınırları içerisinde ikamet eden 3 yaş (36 ayını doldurmuş ) ve üzeri çocuklar faydalanabilecek.  Sünnet için ailelerin  öncelikle  Pendik Belediyesinin resmi internet sitesi pendik.bel.tr’ye girerek başvuruda bulunması gerekiyor.  7 Haziran’dan itibaren alınmaya başlayan kayıtların ardından 18 Haziran’dan itibaren  de  Pendik Devlet Hastanesi’nde sünnet işlemi başlayacak.  Salı, Perşembe  ve Cuma günleri için alınan tüm randevularda  çocukların  kan tahlili, muayenesi ve sünnet işlemi  aynı günde yapılacak.  Pazartesi ve Çarşamba günleriyse saat  08.51’e kadar olan randevularda aynı gün,  bu saatler dışındaki randevularda ise aynı hafta içinde bir başka gün sünnet  yapılacak. Konusunda uzman hekimler tarafından ameliyathane ortamında yapılacak sünnet esnasında genel anestezi uygulanacak.

Haftada 71 çocuğun sünnet edileceği kampanya, 26 Ekim’de sona erecek. Cumartesi – Pazar ve resmi  tatil günlerinde  ise sünnet işlemi yapılmayacak.  Tahlil ve klinik işlemleri esnasında ailelere destek olmak üzere Pendik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü görevlileri de eşlik edecek.

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x