Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

SULTAN ABDÜLHAMİD VE ‘GİZLİ ÖRGÜTLERİ’ KONUŞTULAR

TRT Sunucusu Pelin Çift ve Yazar Erhan Altunay, II. Abdülhamid’in 102. Ölüm Yıldönümü nedeniyle düzenlenen konferansta Abdülhamid’i, gizli örgütleri ve Kudüs’ün önemini konuştular

Pendik Belediyesi Sultan II. Abdülhamid’in 102. Ölüm Yıldönümü nedeniyle ‘Sultan Abdülhamid ve Gizli Örgütleri’ adlı bir konferans düzenledi. Moderatörlüğünü TRT’de yayınlanan Gündem Ötesi programının sunucusu  Pelin Çift’in yaptığı programda Erhan Altunay, Abdülhamid dönemi ve öncesinde masonik teşkilatlanmayı, gizli örgütleri ve yahudi bankerleri anlattı. Konuşmasında Trump’ın Kudüs planını anımsatan Altunay, günümüzdeki siyasi, ekonomik ve askeri gelişmelerin bir asır önce yaşananlardan farksız olduğunu vurgulayarak “Kudüs düşerse İstanbul düşer.” iddiasında bulundu ve şunları söyledi:

Abdülhamid sonrası önce Kudüs sonra İstanbul düşüyor

“Kudüs’ün kaderini İstanbul’un kaderiyle bir arada okumak lazım. Kudüs düşerse İstanbul düşer. 2. Abdülhamid sonrasında 1917 yılında önce Kudüs düşüyor, ardından da İstanbul. Kudüs’e giren İngiliz General Edmund Allenby. Aynı general 1918’de atıyla İstanbul’a giriyor. Abdülhamid’in devrilmesi Kudüs’ün de İstanbul’un da düşmesine neden oluyor.”

Osmanlı’nın son padişahı aslında Abdülhamid’dir

“33 sene imparatorluğu yaşatmış birinden bahsediyoruz. Kader, Abdülhamid’in gelmesiyle Osmanlı’yı bambaşka bir tarafa götürüyor ve imparatorluğun ömrü uzuyor. Ancak sultanın devrilmesiyle Osmanlı zaten yıkılıyor. Çünkü Veliaht Reşat Efendi tahta geçtiğinde ülke zaten İttihat Teraki’nin yönetimine geçiyor, saray etkisini yitiriyor.”

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x