Ekonomi Haber Girişi : 20 Mart 2023 14:50

St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu 14–17 Haziran 2023’te gerçekleşecek

St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu 14–17 Haziran 2023’te gerçekleşecek

Roscongress Vakfı, iş dünyasını St. Petersburg Memleketler arası Ekonomik Forumu’na davet ediyor.

Dünyanın en büyük ve en değerli iş etkinliklerinden birisi olarak bedellendirilen St. Petersburg Memleketler arası Ekonomik Forumu, iktisadın tüm oyuncularını inançlı bir platformda bir ortaya getirecek.

Özellikle memleketler arası ekonomik ittifakların dönüşümü, artan toplumsal adaletsizlik ve istikrarsız ticari ve siyasi münasebetlerin neden olduğu mevcut çalkantılı ortamda global iktisadın sürdürülebilir kalkınmasının her zamankinden daha değerli olduğunu vurgulayan Rusya Federasyonu Devlet Lideri Danışmanı ve SPIEF 2023 Tertip Komitesi İcra Sekreteri Anton Kobyakov, “Yılbaşından bu yana katılımcıları yönelik SPIEF’e davet kampanyamızı sürdürüyoruz. Bu yıl özellikle Orta Doğu, Afrika, Asya ve Latin Amerika’dan katılımcıların artmasını bekliyoruz. Öte yandan, Rusya’nın tüm bölgeleri ve iş dünyasının temsilcileri ile yakın iş birliğinde de kararlıyız. Yaklaşan 26. St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’nun konuklarımızın iş programlarında özel bir yer alacağından eminim” dedi. 

Bu yıl 14-17 Haziran tarihleri ortasında gerçekleştirilecek Forum’un iştirakçileri, satın aldıkları tek bir paketle Forum’un tüm ticari ve kültürel etkinliklerine katılım hakkının yanı sıra (Genel oturum ve özel davetli etkinlikler hariç), Forum’daki iş ağı alanlarına (Özel davetli etkinliklerin düzenlendiği alanlara sınırlı erişimle) ve özel dayanak erişimine sahip olacaklar. 

Foruma katılmak isteyen iş insanları, Roscongress sitesinde şahsî bir hesap oluşturduktan sonra aktifliğe başvurabilecek. Tertip Komitesi tarafından müracaatlar değerlendirildikten sonra onaylanacak. Müracaatların değerlendirilme mühleti her iştirakçi için farklı olacak ve en az gün sürmesi bekleniyor.

SPIEF 2022, 81 ülkenin resmi delegasyonlarıyla temsil edildiği 130 ülkeden 14 bin kişiyi ağırlamıştı. Müracaat ve bilgi için SPIEF web sitesi ziyaret edilebilir. SPIEF 2022’nin sonuçları hakkında daha fazla bilgi için resmi Forum web sitesine (forumspb.com) ve Roscongress web sitesi (roscongress.org) ziyaret edilebilir.