Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

SPORLA BÜYÜK DEĞİŞİM

Pendik Belediyesi’nin çeşitli merkezlerde kadınlara yönelik açtığı fitness merkezleri, pek çok kadının hayatına spor kattı. Düzenli olarak spor yapma imkanına kavuşan kadınlar hem sağlıklarında hem de görünüşlerinde büyük değişim yaşıyor.    

Her yaştan Pendiklinin spor yapmasına imkan sağlayan  merkezlere sürekli yenilerini katan Pendik Belediyesi, özellikle kadınlara bu alanda büyük bir hizmet sunuyor. Bazıları sadece kadınlara hizmet veren fitness merkezleri,  bugüne kadar spor yapamayan binlerce kadına düzenli spor imkanı sağladı.  Uzmanlar eşliğinde spor yapan kadınlar, sadece fazla kilolarından değil, aynı zamanda kilodan kaynaklanan çeşitli sağlık sorunlarından da kurtuldu.

4 ayda 40 kilo verdi

4 ayda 40 kilo veren Arzu Şeker, 120 kilodan 82 kiloya düştü. Ahmedi Hani Kültür ve Spor Merkezi’nde düzenli olarak spor yapan Arzu Şeker; “İlk üç ay haftada 6 gün spor yaptım. Son bir aydır bunu üç güne indirdim. Diyetisyene gitmeden beslenmeme dikkat ederek kilolarımı verdim” diyor. 31 yaşında 2 çocuk annesi Arzu Şeker, şimdi 3. çocuğuna hamile.  Ancak sporu bırakmaya pek niyetli değil.  Arzu Hanım, bu konudaki kararını şöyle açıklıyor: “Sporla hayatımda her şey değişti.  Kilo verdim, kendime özgüvenim yerine geldi, artık rahatça alışverişe çıkabiliyorum. Sağlığım elverdiği müddetçe doktor kontrolünde doğuma kadar spor yapmak istiyorum”

İlacı spor oldu

Sülüntepe Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi’nde 1 yıldan beri düzenli spor yapan 33 yaşındaki S. Aydın, 93 kilodan 69 kiloya inerek hem şekerini hem de tansiyonunu normal düzeye indirmiş.   Spinning, pilates ağırlıklı fitness yapan S. Aydın, 6 aydır diyetisyen kontrolünde beslenmesine de dikkat ediyor. Tiroit hastası olduğunu, buna rağmen kilo vermeyi başardığını söyleyen S. Aydın:  “93 kiloyken insülin direnci yaşıyordum. Ayrıca tansiyonum da sınırdaydı. Kilo vererek hem insülin hem de tansiyon ilacı kullanmaktan kurtuldum.  Şimdi spor yapmadığım zaman kendimde eksiklik hissediyorum” diyor.

Fitness merkezinde 110 kiloya veda etti

Spora başlamadan önce 110 kilo olan Çiğdem İşleyen, diyetisyen de yardım alarak 10 ayda 30 kilo vermiş.  Ahmedi Hani Kültür ve Spor Merkezi’nde haftada dört gün fitness ve pilates,  diğer iki günde de yürüyüş yaptığını belirten 39 yaşındaki Çiğdem İşleyen: “Belediyemize bize disiplinli spor yapma imkanı sağladığı için çok teşekkür ediyorum. Çevremizde spor yapabileceğimiz bir alan ne yazık ki yoktu. Özellikle kış aylarında dışarıya çıkıp yürüyüş veya başka bir spor yapamıyorduk. Belediyenin açtığı fitness merkezi olmasaydı, bizler de bu başarıyı elde etme fırsatı bulamazdık” dedi. 

Sporla sağlıklı zayıfladı

Akşemseddin Kültür ve Spor Merkezi’nde dört ayda 15 kilo veren 23 yaşındaki İnci Yıldırım,  yaşadığı değişimi şöyle anlatıyor: “Spora başladığımda 90 kiloydum. Büyük beden giysi bulmakta zorluk çekiyor, yokuş çıkamıyordum.  Hem sağlıklı beslenerek hem de spor yaparak 15 kilo verdim.  Sorunlarımdan kurtuldum; ama spor yapmaya devam edeceğim”

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x