Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BİZ SÖZLERİMİZİ TUTACAĞIZ

Cengiz Aycan; “AKP belediyeleri halka verdikleri sözleri tutmadı. Biz, öncelikle ne söylemiş, ne söz vermişsek buna sadık kalacağız” diyor

 Pendik Belediyesi CHP Meclis Üyesi ve yeni dönem 4.sıra Meclis Üyesi Adayı Cengiz Aycan; “ Pendikliler 31 Mart’ta, verdikleri sözleri tutmayan, ayırımcı bir zihniyetle uygulamalar yapan AKP yönetimine gereken dersi verecektir” dedi.

Aycan, mevcut belediye yönetiminin özellikle imar uygulamaları ve kentsel dönüşüm noktasında halkın beklentilerini karşılayamadığını, geçtiğimiz seçim öncesinde verilen sözlerin de ağırlıklı olarak yerine getirilmediğini ifade ederek şu sözlere yer verdi:

“Pendik’te halen imar probleminden söz edilmesi, AKP belediyesinin bir ayıbıdır. Oysa bu sorunun üstesinden çözümcü bir bakış açısıyla kolaylıkla gelinebilir. AKP’li belediyeler kentsel dönüşüm noktasında da sınıfta kalmıştır. Bu noktada da hem çifte standart bir yöntem hem de dayatmacı bir zihniyet sergilenmiştir. ‘Dönüşüm’ amacından saptırılmış, bir kısım AKP’li müteahhitlerin rant elde edebileceği bir hale dönüştürülmüştür.

Bunlarla birlikte, AKP belediyesi hizmet noktasında da adil davranmamıştır. Belediyenin bütçesi mahallelerin ihtiyaç ve beklentilerini göre değil; siyasi hesaplara göre şekillendirilmiş ve dağıtılmıştır.

1 Nisan sabahı CHP olarak yönetimi devir alacak ve söz verdiğimiz gibi; şeffaf, adil, ayrım yapmaksızın ‘halk yararına’ uygulamaları hayata geçireceğiz”

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x