Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Söz Verdik Yapıyoruz

Başkan Cin, yerel basın mensuplarına ‘iki yıllık görev süreci’ ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Seçimden önce vaat ettiğimiz hizmetleri tek tek yerine getiriyoruz. İBB ile ilgili çalışmalarda ise sorunlar yaşıyoruz” dedi

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin görev başına geldiği iki yılın sonunda, yatırımlarını ve yapacakları hizmetleri basın mensuplarına anlattı.
2019 ve 2020 yıllarının değerlendirmesini yapan Başkan Ahmet Cin; şimdiye kadar yapılan, devam eden, yapılması planlanan ve yapımında engeller bulunan projeler hakkında bilgiler verdi.

“1 milyon nüfusa göre planlama yapıyoruz” sözü ile sunumuna başlayan Başkan Cin, İBB ile birlikte yürütülmesi gereken projelerde de henüz bir ilerleme kaydedemediklerini ama bu süreçte; seçimden önce vaat edilen 21 projenin ilçe belediyesi tarafından tamamlandığını ifade etti.

PROJELER NELER
Ahmet Cin yapılan ve yapılması planlanan projeler ve gerçekleştirilen hizmetlerin bazılarını şöyle sıraladı:
Spor kompleksleri, Sosyal tesisler, Kapalı semt pazarları, Çocuk oyun sokakları, Kültür sokakları, Kütüphaneler,Kitap Kafeler, Sosyal konutlar, Esenyalı yurt binası, Kavakpınar masal parkı, Kurtköy kültür sokağı, Güllübağlar kapalı semt pazarı, Belediye yeni hizmet binası, Pendik millet bahçesi, Neşeli patiler köpek eğitim parkı, Altyapı ve üstyapı çalışmaları,Park ve bahçe faaliyetleri, Çevre ve temizlik faaliyetleri, Sosyal yardımlar, Vefa Kıraathanesi, Askıda ekmek, Askıda yemek, Eba tablet dayanışması, Zimem geleneği ile veresiye defteri borç kapatma,Hediye et kampanyası, Gıda kolisi yardımları, Glutensiz gıda kolisi yardımları, Günlük sıcak yemek dağıtımları,Hasta yatağı yardımları, Hoş geldi bebek kampanyası ile 17 bin aileye destek,Pendik Kart, Koronavirüs hijyen destek paketleri, Pendik şehir müzesi, Bisiklet yolları,Kamu bina yapım işleri.

İMAMOĞLU’NA ELEŞTİRİ
Başkan Cin yapmayı planladıkları ve Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğini gerektiren projelerde ise sıkıntı yaşandığını belirterek, bu konulara dair Sayın Ekrem İmamoğlu ile ara ara görüştüklerini, ancak görüşmelerden henüz olumlu bir karşılık bulamadıklarını, yeni formül arayışında olduklarını aktardı.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x