Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

SOYLU PENDİKLİLERDEN FARK BEKLİYOR  

Pendik’te düzenlenen bir etkinliğe katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Benim oyum Yıldırım’a. Pendiklilerden de bu seçimde tarihi bir fark bekliyorum

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, Pendik’te düzenlenen bir programa katıldı. Programda Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kabil, MHP İlçe Başkanı Yüksel Cebe, İstanbul Milletvekili Mihriban Belma Satır’ın yaptıkları kısa konuşmanın ardından Bakan Soylu da bir konuşma yaptı.

Bakan Soylu, Türkiye’nin kendi iradesini ve anlayışını ortaya oyan bir tavır sergileyerek Avrupa’yla son 300 yıldır ilk kez makas daralttığını ifade etti.

ÇOK ENDİŞE ETTİK

Süleyman Soylu, Türkiye’nin bu noktada önemli bir tercih yaptığını belirterek şunları kaydetti:

“Biz bir tercih yaptık, o tercihle beraber insansız hava araçları yaptık. Atak helikopterleri, cirit füzeleri yaptık. Zeytin Dalı Harekatı’na giderken Amerika’dan aldığımız akıllı mühimmatlar bitebilir diye çok endişe ettik. Çünkü Amerikan Senatosu o silahları bir daha bize vermeyecekti. Ne oldu biliyor musunuz? Zeytin Dalı Harekatı bitmeden, bizim mühendislerimiz bütün dünyaya nazire eder şekilde, Amerika’nın bize satmamak için senatosundan bin bir türlü bahane ürettiği o akıllı mühimmatları bizim evlatlarımız yaptılar. Bir tercih yaptık ve o tercih sonucu geldiğimiz yer şurasıdır. 31 Aralık 2016’dan itibaren İstanbul dahil olmak üzere büyükşehirlerimizde Allah’a hamdolsun bir tek bomba patlamıyor.”

 

İSTANBUL’A YAPILAN YATIRIMLAR

Geçmişte İstanbul’da yaşanan çevresel sorunlara ve ulaşım sorunlarına da değinen İçişleri Bakanı Soylu, İstanbul’un bugün dünyanın en temiz üçüncü metropolü olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:

“Bakın kendi suyunun yüzde 95’ini temizleyerek denize boşaltan dünyada neredeyse başka bir şehir yok. Yine katı atık konusunda başka bir şehir yok. O kadar önemli bir ilerleme sağladık. Onun için düşünüyorum Yavuz Sultan Selim Köprüsü olmasa, Avrasya Tüneli olmasa, Marmaray olmasa, aynı zamanda bir taraftan Osman Gazi Köprüsü olmasa, Kuzey Marmara Otoyolu’nda bir hat daha açıldı şimdi bunlar olmasa İstanbul trafiği nasıl olacak. Metrobüs olmasa, bir taraftan raylı sistemler bir taraftan 6 binin üzerinde otobüs olmasa nasıl olacak. Tek metromuz Taksim Tünel arasındaki hattı, şimdi İstanbul’un altı örülüyor.Bütün bunlar AK Parti iktidarı döneminde oldu. 23 Haziran’da yapılacak seçimlerde halkımızın en sağlıklı değerlendirmeyi yapacağına ve Sayın Binali Yıldırım’ın seçimi farkla kazanacağına inanıyorum. Benim oyum Yıldırım’a. Pendiklilerden de bu seçimde tarihi bir fark bekliyorum”

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x