Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Sokak Hayvanlarına Sıcak Yuva

Pendikli aile sokak hayvanlarına yuva yaparak onları besliyor.

Kurnaköy ormanında, sokak hayvanlarına bakmak için kendi imkanlarıyla baraka inşa eden Ferhat Erusta, ailesi ile birlikte köpek ve kedi yuvaları yaparak ormanın çeşitli yerlerine dağıtıyor.

Ferhat Erusta, Kurnaköy ormanında 4 yıl önce inşa ettiği barakasında, kendi imkanlarıyla sokak hayvanlarına yuvalar yaptığını belirtti. Yuvaları ormanın her yerine dağıttığını ifade eden Erusta, “Dağlarda ölüme terk edilen hayvanları toplayarak buraya getiriyoruz. Onları burada besliyoruz. Bu bölgede ölüme terk edilen çok hayvan var. Şehirdeki insanlar şikayet ediyor. Çeşitli belediyeler ve insanlar bu hayvanları ormanlara atıyor. Hayvanlar buralarda çaresizce hayatta kalmaya çalışıyor. Biz de onların mücadelesine ortak oluyoruz” diye konuştu.

BU DÜNYA SADECE İNSANLARA AİT DEĞİL

Erusta; “Bu dünya sadece insanlara ait değildir. Hayvanların da yaşama hakkı var. Artık öyle bir duruma geldik ki hayvanların hakları elinden alınmış. Sadece insanlar için olan bir dünya yaratılmış. Hayvanlar öldürülüyor, ölüme terk ediliyor, açlıktan, hastalıktan ölüyor. İnsanları 365 günün 364 günü sırtında taşı, bir gün taşıma işte o bir gün seni yerin dibine sokar. Sokak hayvanlarına bir dilim ekmek ver, o hayvan senin peşinden ayrılmaz. Lütfen insanlar bunu bilsin, hayvanlarımıza sahip çıksınlar” dedi.

Ferhat Erusta’nın 13 yaşındaki kızı Tuğba ise, ‘Bir el bir can demektir. Sen de bir el uzat bir can doysun. Uzanan o el senin olsun. Sen de var mısın bir can doyurmaya’ şeklinde seslendi.

Bildir
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Ferhat erusta
7 ay önce

Sevgi emek ister

1
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x