Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

SİYASETE KADIN ELİ DEĞMELİ

CHP Meclis Üyesi Yasemin Alyeşil, aday adaylığı ve adaylık süreci ile ilgili gazetemize yaptığı değerlendirmede “Kadınlarımız siyaset sahnesinde, olması gerektiği oranda yer alamıyorlar.

Toplumun %50’sinin kadın olduğu ve yaşamı birlikte paylaştığımız bu ülkede, iş söz hakkı ve yetki paylaşımına gelince; tablo kadınlar aleyhine şekilleniyor. Bu, siyasi sahnede olduğu kadar, diğer birçok alanda da böyle” dedi.

Çağdaş dünyada erkek egemen toplumun altyapısını oluşturan tüm gerekçelerin geçerliliğini yitirdiğinin altını çizen Alyeşil, “İşler artık ağırlıklı olarak kas gücü ile değil; beyin gücü, bilgi, birikim ve pozitif iletişim becerisi ile yürütülmekte. Bu anlamda da kadınlar kesinlikle erkeklerin bir adım gerisinde değiller” şeklinde konuştu.

Kadınların siyasette daha yüksek oranlarda yer alarak, etkin olmaları halinde; mevcut kutuplaşmaların, kaba üslubun ve diğer birçok olumsuzluğun da yerini; hoşgörü ortamına ve karşılıklı anlayışı rahatlıkla devredebileceğini belirten CHP Meclis Üyesi Yasemin Alyeşil; “Mecliste görev yaptığım süreçte de bunu birçok kez yaşayarak gördüm. Lezzetli bir şey olması için siyasete kadın eli değmesi şart. Dilerim bu dönem tüm siyasi partilerimiz; her kademede, kadınlara hak ettikleri oranda yer verirler” dedi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x