Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Sınıfları Doldurduk

135 bin öğrenci, 7 bin 664 öğretmen, 259 okulda ders başı yaptı

2021 – 2022 Eğitim ve Öğretim yılı Kurnaköy Mahallesi’ndeki Semiha Kıraç İlkokulu bahçesinde, Kaymakam Dr. Hülya Kaya, Belediye Başkanı Ahmet Cin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz’ın da katıldığı bir tören ile start aldı. İlçemizde 134 bin 701 öğrenci, 7.664 öğretmen, 259 okul, 4.124 derslik mevcut.
Yüz yüze eğitimin başlayacağı okullarda sağlık bakanlığı tarafından ‘Okullarda alınması gereken önlemler rehberi’ hazırlanarak uygulamaya konuldu. Buna göre öğretmenler, eğitim personeli, kantin çalışanları ve öğrenci servis personelinin tam doz aşılarının yapılmış olması önerildi. Aşısı olmayanlardan haftada iki kez PCR testi istenecek. Tüm okullarda yeterli sayıda maske ve hijyen malzemeleri bulundurulacak. Ve sosyal mesafeye azami önem gösterilecek. Öğrenci ve personelin hasta, temaslı veya risklilik durumları iki bakanlık arasındaki veri entegrasyonu yolu ile izlenilecek ve okullara bildirim yapılacak.
Okul giriş çıkış ve tenefüs saatleri; okulun fiziksel kapasitesi ve öğrenci mevcudu dikkate alınarak farklı zamanlara gelecek şekilde ayarlanacak. Giriş ve çıkış saatleri değştirilemiyorsa ders başlangıç zamanları ve ders araları, farklı sınıf öğrencilerinin bir araya gelmesini en aza indirilecek şekilde planlanacak. Beslenme saatleri farklı zamanlarda yapılacak.
Zorunlu durumlar hariç, veli ve ziyaretçilerin okula girişine izin verilmeyecek. İzin verilen ziyaretçilerden HES kodu sorgulaması istenecek.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x