Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

SEMRA YAZARKAN: GÜN KUTLAMAYIN, ENGELLERİ ÇÖZÜN!

İlçemizde engelli vatandaşlarımızın sözcülerinden biri olan Semra Yazarkan, engelliler günü dolayısı ile gazetemize bir değerlendirme yaptı. Yazarkan değerlendirmesinde şu sözlere yer verdi:

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü ülkemiz dahil olmak üzere pek çok ülkede engelliler günü kutlaması’ şeklinde yer almakta. 3 Aralık sonrası ise engelliler unutulmaktadır. Kendi çabaları ile başarılı olan bazı engelliler zaman zaman ‘iş görmüş olmak için’  haberlere konu teşkil etmektedir. Ancak bu insanların söz konusu aşamalara gelebilmeleri  için ne kadar desteğe ihtiyaç duydukları pek gündeme getirilmez.

Dolayısı ile bugün tüm engelli arkadaşlarımız adına şu mesajı iletmek istiyorum: Engelli vatandaşlarımız için mimari engellerin kalktığı, engellilerin toplu taşıma araçlarına rahatlıkla binebildiği, engelli maaşının ve bakım ücretinin kesilmediği, geri istenmediği; engellinin her işlem için yeniden rapor alınmaya zorlanmadığı, Umut Evi Yönetmeliği’nin engellilere uygulandığı, engellilerin koruyucu ailelik yapması ve evlat edinebilmesinin önündeki engellerin kaldırıldığı, kendi işlerini kurmak isteyen engellilere gerekli desteğin sağlandığı, herkesle eşit muamele edildiği bir ülkede; gelecek için engelsiz bir Türkiye’de yaşamak istiyoruz…”

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x