Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Şaşakaldık

Virüs korkusu bile ikinci sıraya düştü! Birinci sırada ekonomik kriz ve hayat pahalılığı var!

Özellikle temel gıda ve tüketim mamullerine neredeyse haftada bir zam geliyor. 1 kg fasulye 20 TL, nohut 20, mercimek 18, bir küçük koli tuvalet kağıdı 30, bulaşık makinesi deterjanı 40 TL civarında.

Ekonomide hiç olmadığı kadar sıkıntılı bir süreç yaşanıyor. Tekelleşmiş büyük firmaların dışındaki işletmelerin önemli çoğunluğu, işlerin anormal düşmesinden kaynaklı olarak iflas muhasebesi eşiğinde direniyorlar. Zaten kapalı ya da paket servis hizmeti ile sınırlandırılmış olanların durumu daha da vahim. Diğer taraftan; yine ‘tuzu kuru’ diye tabir edebileceğimiz azınlığın dışında kalan vatandaşlar,geçimlerini ‘her şeyden kısarak’ sürdürmeye çalışıyorlar. Su,elektrik, doğalgaz vb. faturalar geçmişeoranla çok daha yüksek.
Cep telefonu, internet vb. faturalar artık lükse giriyor…
Ama vatandaşı canından bezdiren ve öfke ile tepki vermesine neden olan en acımasız şey; temel gıda ve tüketim mamullerine neredeyse haftada bir hem de keyfi olarak şaşılacak düzeyde zamlar yapılması! Bir vatandaşın sosyal medyaya yansıyan “Kaşar peynir aldım. 600 gram 28 TL. Üç gün sonra anneme aldım 37 TL.Hayatımda bu yılki gibi
zam görmedim” şeklindeki serzenişi; kötü huylu bir tümörden alınan parça gibi; olayın tamamı hakkında bilgi veren türden bir feryat… Bir şeyler yapılmalı!
Vatandaşı isyana sürükleyen bu gidişatın önü kesilmeli.
Ve çok geç kalmadan…

Bildir
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
zeynepilbay
1 yıl önce

Yaşam koşulları iyice zorlaştı.

1
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x