Gündem Haber Girişi : 18 Ocak 2023 15:48

Şarkıcı Elif Karlı’nın eşi Cengiz Karlı Cezaevi’nde hayatını kaybetti

Şarkıcı Elif Karlı’nın eşi Cengiz Karlı Cezaevi’nde hayatını kaybetti

Şarkıcı Elif Karlı’nın 30 yıllık eşi Cengiz Karlı Tokat cezaevinde hayatını kaybetti. Cengiz Karlı kimdir?neden öldü? Karlı neden cezaevindeydi?

Cengiz Karlı kimdir?

Karlı, ünlü şarkıcı Elif Karlı’nın eşiydi. 1993 yılında Elif Karlı ile evlenen Karlı’nın bir kızı ve bir oğlu bulunuyor. Karlı yedi aydır Tokat Cezaevi’nde Sarallar Operasyonu kapsamında tutuklanmıştı.

Karlı,“birden fazla kişi ile birlikte yağma”, “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma” ve “cebir tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kalma” suçlarından tutuklanmıştı.

Ahmet C. Karlı, 2022’nin Temmuz ayında görülen mahkemede bypass ameliyatlı olduğunu, kalp ve böbrek yetersizliği olduğunu söyleyerek “Ben ölmek üzereyim. İlaçlarımı tam alamadığım için riskli durumdayım. Sağlığım bu tip şeylere elverişli değildir. Yağma nedir, çete nedir, örgüt nedir bilmem” demişti.

CENGİZ KARLI NEDEN ÖLDÜ?

57 yaşındaki Cengiz Karlı’nın Tokat Cezaevi‘nde geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybettiği öğrenildi. Elif Karlı sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“7 aydır Tokat T tipi cezaevinde tutuklu yargılanan ve sağlık problemlerinden dolayı defalarca avukatımız aracılığı ile tutuksuz yargılanmasını talepettiğim ancak ret cevapları aldığım, eşim  dün gece sabaha karşı geçirdiği kalp krizi sebebiyle vefat etmiştir.”

Elif Karlı Kimdir?

Elif Karlı, 1974’de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda çalgı eğitimi almıştır. Profesyonel müzik kariyerine ilk olarak Ercan Saatçi ile adım atmıştır. Yakın arkadaşı Saatçi ile birlikte müzik çalışmalarını sürdüren Karlı’nın sektörde yükselişi daha hızlı olmuştur. 2009 yılında ‘‘Yılın Ümit Veren Kadın Şarkıcısı” seçilmiştir.