Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

SAPANBAĞLARI’NI MARKALAŞTIRACAĞIM

Muhtar Adayı Selahattin Egi, mahallenin sosyal, kültürel ve siyasi potansiyelinin marka olabilecek düzeyde bulunduğunu ifade ediyor.

Sapanbağları’nda EGİ Ahşap Dekorasyon Atölyesi’nde babadan kalma (Kadri Egi) mesleğini sürdürmekte olan Selahattin Egi muhtar adaylığını açıkladı.

Kendisi de mahallenin demografik yapısında olduğu gibi Boşnak asıllı olan Egi, Balkanspor’da yıllarca futbol oynamış ve yöneticilik yapmış bir isim.

Adaylığı ile ilgili olarak gazetemize bir açıklama yapan Egi, “İçinde yaşadığım mahallenin tüm sorunlarına vakıfım. Bu sorunların tamamı yerel yetkililerle yakın ve sıcak bir iş birliği sonucu çözülebilecek şeyler. Muhtar seçilir, görev başına gelirsem, öncelikli hedefim bu yönde bir koordinasyonla mahalleme katkıda bulunmaktır.

Sapanbağları Mahallesi gerek siyasi, gerek sosyal ve kültürel anlamda potansiyeli olan bir mahalle. Fakat bu alanlar da hak ettiği ölçüde yerini alabilmiş değil. Mahallemin bu potansiyelini değerlendirerek, imajı ve etkinliğini en üst düzeye çıkarmak için, mevcut esnafımızla birlikte gayret sarf edeceğim. Mahallemizi Pendik’in, İstanbul’un, Türkiye’nin marka isimlerinden biri yapma yolunda adımlar atacağım.Mevcut derneğimiz, spor kulüplerimiz, kültürel unsurlarımız, gençliğimiz ve tecrübe abidesi büyüklerimizle böyle bir altyapıya sahip olduğumuza da inanıyorum.

Muhtarlık kutsal bir görev. Fakat bu koltuğa da yapışmamak lazım. Sırası geçen, sırası geldiğinde koltuğunu bayrağı daha ileriye taşıyacak birilerine devredebilmelidir. Şahsen ben iki dönemden daha fazla bir süreyi uygun bulmuyorum” dedi.

1977 Sapanbağları doğumlu olan Selahattin Egi evli ve 1 çocuk babası. Egi ailesine Aralık ayı içinde yeni bir birey daha dahil olacak…

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x