Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Şampiyon Boksörler Pendik’ten yetişiyor

İstanbul Şenol Yılmaz Spor Kulübü’nden yetişen boksörler, defalarca İstanbul ve Türkiye şampiyonlukları kazandılar. Salonda halen iki milli boksörümüz antrenmanlara devam ediyor.

Pendik Esenler Mahallesi’nde 2012 yılından bu yana faaliyet gösteren İstanbul Şenol Yılmaz Spor Kulübü ‘boks ‘ branşında şampiyonlar yetiştiren bir spor merkezi özelliğini taşıyor.

Kulüpten bugüne kadar birçok Türkiye şampiyonu çıkmış durumda.
Kendi adını taşıyan kulübün antrenörü Şenol Yılmaz da, Tekel Spor Kulübü’nden yetişmiş, ( 1987 – 2001 tarihleri arasında sporcu, 2001 – 2011 yılları arasında antrenör) şampiyon ve milli bir sporcu.
2 kez Türkiye şampiyonluğu, 15 kez İstanbul şampiyonluğu ve birçok derecesi bulunan Şenol Yılmaz 25 kez de milli olarak uluslararası arenada ülkemizi temsil etmiş.

Kulüp sporcularından Muhammed Baki Yalçın, 3 kez Türkiye 5 kez İstanbul şampiyonluğu kazanmış, Avrupa şampiyonasında çeyrek finale çıkmış ve halen milli takımımızın olimpiyat kadrosunda yer alan bir isim.
Erol Yalçın 1 kez Türkiye 3 kez İstanbul, Yunus Emre Güney 1 kez Türkiye 3 kez İstanbul, Mustafa Öter 1 kez İstanbul şampiyonluğu; Yusuf Sarcan İstanbul 2.liği kazanmış milli sporcularımızdan. Aşık Sözügüzel de yine İstanbul şampiyonluğu kazanmış bir boksörümüz.

İstanbul Şenol Yılmaz Spor Kulübü’nde minikler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde de 50’nin üzerinde şampiyonluk ve dereceler kazanmış sporcular yetişmiş.
Gazetemize konuşan şampiyonların hocası ve boks salonunun antrenörü Şenol Yılmaz; ” Faaliyetimizi sürdürdüğümüz Esenler Mahallesi’nde yaşayanlar ekonomik olarak sınırlı imkanlara sahipler dolayısı ile salona devam eden birçok sporcumuzdan ücret almıyoruz. Bu durum ekonomik olarak zorlasa da; gençlerimizi alkol ve uyuşturucu batağından uzak tutmak, topluma faydalı bireyler yetiştirmek yönünde tavır alıyoruz.

Bu süreçte, belediyemizin şampiyon sporcularımıza ve salonumuza minikte olsa bir katkısı mevcut.
Bilinmesini isterim ki yeterli destek verilirse, uluslararası ölçekte ve sürekli başarılar da pekala mümkün olabilir” dedi.

Birebir özel derslerin de verildiği kulübün iletişim telefonu 0535 258 57 20
Hem hocamızın hem de şampiyon sporcularımızı tebrik ediyor, kendileri ile gurur duyduğumuzu buradan bir kez daha ifade ediyoruz. Helal olsun size. Helal olsun.

Bildir
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Anonim
10 ay önce

helal olsun sıze..bu ımkanla bukadar basarı ne denılebılırkı…yurekten tebrıkler..

1
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x