Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

SALİH USTA: HİZMETİN İYİSİNİ ÖRNEK ALIRIM

Mehmet Salih Usta; “Hizmetin partisi olmaz. Türkiye’ye bakacağım. Kendi projelerimin yanı sıra, hangi partiden olursa olsun üretilmiş tüm iyi hizmetleri örnek alarak Pendik’e de uyarlayacağım” dedi

CHP Başkan Adayı Mehmet Salih Usta, ilçede yayım yapmakta olan basın mensupları ile bir araya geldi.

İlçe Başkanı Doğan Çakmak, Kadın Kolları Başkanı Gönül Ekinci ve İlçe Saymanı Mehmet Yıldırım’ın da bulunduğu toplantıda gündemle ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda giriş konuşmasını yapan İlçe Başkanı Doğan Çakmak, “ Yapılan kamuoyu araştırmalarının neticesinde, ismi ön plana çıkan Mehmet Salih Usta, parti meclisimizin de onayı ile belediye başkan adayımız olmuştur. Bu toplantı basın mensuplarımızla ön sohbet niteliğinde bir toplantıdır.

Kısa bir süre sonra Pendik için projelerimizi, sorunlara çözüm önerilerimizi sizlerle paylaşacağımız geniş bir basın toplantısı daha gerçekleştireceğiz” dedi.

Belediye Başkan Adayı Mehmet Salih Usta da yaptığı konuşmada; “Yerel basına çok önem veriyorum. Bizim yönetimimizde hep birlikte çalışacağız. Uyarıları, eleştirileri, dikkate alacağız. Güçlü, bağımsız ve objektif bir basının belediye yönetimine de olumlu katkı sağlayacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Usta, hizmet anlayışı ile ilgili olarak da; “ Ben ayırım yapmadan, ötekileştirmeden, tüm vatandaşlarımıza eşit mesafede hizmet üreteceğim. Her alanda şeffaflığı esas alacağım.

Şu ana kadar, ilçemizin sorunları ile ilgili 6 ayrı kamuoyu araştırması yaptırmış bulunmaktayım.

Vatandaşlarımız önemli ölçüde imar sorunundan, mülkiyet probleminden, işsizlikten, kentsel dönüşümdeki çarpıklıklardan şikayetçi. Bunlarla beraber toplamda 27 ayrı sorun ön plana çıkmakta.

Kamuoyu araştırmalarının sonuçları, 25 yıldır bu ilçeyi yöneten AKP’nin başarılı olmadığını belgeliyor.

Pendik’te çözülemeyecek hiçbir problemin olmadığına inanıyorum.

Bunun için; yaşam kalitesini artırmaya yönelik, insan odaklı, etkin bir programla ve samimiyetle hizmet için kolları sıvamak yeterli olacaktır.

Ben çok iyi bir siyasetçi olmayabilirim. Ama iyi bir hizmet adamı olduğumu söyleyebilirim.

Hizmetin partisi olmaz. Kendi projelerimin yanı sıra, Türkiye’deki hangi belediye yönetimi, hangi partiden olursa olsun; iyi bir hizmet üretmiş ise, o hizmeti örnek alıp; Pendik için de hayata geçiririm” dedi.

Bir basın mensubunun, “AK Parti ile CHP arasında oldukça fazla oy farkı var. Bu farkı nasıl kapatmayı düşünüyorsunuz?” şeklindeki sorusunu da cevaplayan Mehmet Salih Usta şu sözlere yer verdi: “Öncelikle şunu ifade etmek isterim. Vatandaşın oyu kimsenin tapulu malı değil. Geçtiğimiz seçimde A partisine oy veren bir vatandaş bu seçimlerde pekala B partisine oy verebilir. Nitekim bu ilçede AKP anlayışından önce CHP belediyesi vardı. Vatandaşlarımızın bu dönem tekrar CHP’yi tercih edeceğine inanıyorum. Bu inancımı seçim çalışmaları sürecinde temas içinde bulunduğum vatandaşlarımız da pekiştiriyor.

Ben sadece CHP’lilerden ve ittifak içinde olduğumuz İYİ partililerden değil, herkesten oy alacağım. Bana güvenenleri de asla mahcup etmeyeceğim”

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x