Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

SAHİPSİZ HAYVANLAR İÇİN YÜRÜDÜLER

Pendikli çocuklar 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde ‘Satın Alma, Sahiplen’ ‘Onlar İçin Bir Tas Su, Bir Kap Yemek’ gibi dövizlerle anlamlı bir yürüyüş yaptı. Son dönemlerde hayvanlara artan şiddetin de dile getirildiği yürüyüşteki çocuklara Pendikliler alkışlarıyla destek verdi.

Pendik Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle Gazipaşa Meydanı’nda bir dizi etkinlik düzenledi. Özellikle çocuklara hayvan sevgisinin aşılanması amacıyla düzenlenen etkinliklerin en anlamlısını Orhan Sinan Hamzaoğlu Ortaokulu öğrencileri gerçekleştirdi. Okulda eğitim gören 50 öğrenci, ellerinde ‘Satın Alma, Sahiplen’, ‘Onlar İçin Bir Tas Su, Bir Kap Yemek’ ve ‘Hayvanlara Şiddete Hayır’ gibi yazılı dövizlerle okullarından Gazipaşa Meydanı’na kadar yürüdü. Son dönemlerde hayvanlara artan şiddetin de dile getirildiği yürüyüşteki çocuklara Pendikliler alkışlarla destek verdi.

Çocuklara hayvan sevgisi aşılandı

Etkinlikler kapsamında Gazipaşa Meydanı’nda ‘Vefalı Hayvanlar’ temalı sergi düzenlendi. Sergide, sahiplerine bağlılığını gösteren dünyanın farklı yerlerinde yaşamış kedi ve köpeklerin hikayeleri fotoğraflarıyla birlikte sergilendi. Alana gelen çocuklara ise baloncu çitlembik abla, kedi ve köpek figürlü balonlar ve hayvan – çevre temalı boyama kitabı hediye etti. Alanda ayrıca geçen yıl olduğu gibi pet şişe atıldığında sokak hayvanları için mama veren “Geri Dönüşüm Ünitesi” de hizmet verdi. Bunların yanı sıra her yıl olduğu gibi aşı için hayvanını getiren vatandaşlara ücretsiz kuru mama verildi.

Öte yandan 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde kentteki çeşitli okullarda da etkinlikler düzenlendi. Anaokullarda çocuklara boyama kitabı hediye edilirken İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tepeören Sahipsiz Hayvan Bakım ve Bahçeli Yaşam Alanı’nı ziyaret eden çocuklara da barınakla ilgili bilgilendirme yapıldı.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x