Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

SADECE SEÇİMİ DEĞİL KALPLERİ DE KAZANACAĞIZ

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, “Amacımız sadece seçimleri kazanmak değil. İnsani ilişkilerimizdeki samimiyet ve insan odaklı hizmet anlayışımız ile kalpleri de kazanacağız” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Pendik İlçe Örgütü 03.01.2019 Perşembe akşamı Yunus Emre Kültür Merkezi’nde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nu partililere hitap etmek üzere ağırladı.

Oldukça ilgi gösterilen, koltukların, araların, duvar kenarlarının dolup taştığı toplantıya, çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcileri de katıldılar.

Ana program öncesinde Karadeniz ekibinin dans gösterisi vardı. İmamoğlu da folklorcuların daveti üzerine sahneye çıkarak gösteriye katıldı.

İlçe Başkanı Doğan Çakmak’ın açılış konuşmasından sonra tekrar kürsüye davet edilen CHP İstanbul Büyükşehir Adayı Ekrem İmamoğlu, partililere ‘seçim öncesi – seçim süreci – seçim sonrası’ başlıklı strateji içeren ve eğitim niteliği de taşıyan bir konuşma yaptı.

İmamoğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

TÜM İSTANBULLULARIN OYLARINA TALİBİZ

Seçimler tartışarak, çekişerek değil, çalışılarak kazanılır. Bu süreçte her dakika saat, her saat bir gün kadar değerlidir. Dolayısı ile zamanımızı iyi planlayarak hareket etmeli ve biran evvel işe koyulmalıyız. Biz sadece CHP’lilerin değil, bütün İstanbulluların oylarına talibiz.

Bunun için de kullanacağımız dil önemli. Ayrışmaya, kutuplaşmaya ol açan şeylerden uzak durup, herkese sevgi ve hoşgörü ile yaklaşmalıyız.

YALNIZ SEÇİM DEĞİL, İNSANLARIN KALBİNİ DE KAZANACAĞIZ

Biz insanı ön planda tutan bir anlayışa sahibiz. İnsanlarla iyi ilişkilerimiz sadece seçim öncesinde kalmayacak. Seçim sonrası da hizmetlerimiz ve insana verdiğimiz değerle gönüllere gireceğiz. Asıl olması gereken de budur.

SANDIKLARA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Oyları kimin verdiği değil kimin sandığı önemlidir. Biz bu seçimlerde tek bir oyumuzun ziyan olmasına müsaade etmeyeceğiz. Sandıklara sahip çıktığımız gibi, oluşturacağımız bir birim aracılığı ile de seçim sonuçlarını kamuoyuna en kısa sürede tam ve doğru olarak aktaracağız.

2 KOLTUĞUN 1’İ KADINLARA

Siyasetteki mevcut temsil anlayışı kökten değişmeli. Madem bu toplumu oluşturanların %50’si kadın, öyleyse siyasi sahnede koltukların da %50’si kadın olmalı.

Şunu da unutmamak gerekir: Başarıyı, işinize gelenlerle değil, işe yarayacak insanlarla çalışarak elde edebilirsiniz.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x