Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanı Efrail Ozan: MİLLET İTTİFAKI BİZİM İÇİN BİTMİŞTİR

Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanı Efrail Ozan ülke gündemi ile ilgili gazetemize bir değerlendirmede bulundu.

AK PARTİ ÜLKEYİ BATAKLIĞA SÜRÜKLEDİ

Ozan yaptığı değerlendirmede; ” Ülkeyi yaklaşık 20 yıldır yönetmekte olan Ak Partili iktidarı ‘Milli Görüş’ vizyonundan uzaklaşmış, Siyonist ve Kapitalist güçlerin oyuncağı olmuştur. Ekonomide faizci politikalar, adalet terazisinin bozulması, dış politikadaki ciddi yanlışlıklar Türkiye’nin içinden çıkılması zor bir bataklığa saplanmasına yol açmıştır.

İktidarın totaliter bir anlayışıyla sergilediği çırpınışlar ise batışı hızlandırmaktan başka bir işe yaramamaktadır” dedi.

İTTİFAK DEĞİL ‘SEÇİM İŞBİRLİĞİ’ YAPTIK VE BİTTİ

Gazetemizin, “Önümüzdeki seçimlere yönelik stratejiniz nedir? Millet İttifakından yana politikanız devam edecek mi? ” şeklindeki bir sorusunu da cevaplandıran Saadet İlçe Başkanı Efrail Ozan; ” Öncelikle şunun altını çizmek isterim. Saadet Partisi geçtiğimiz seçimlerde Millet İttifakı ile bir ‘ seçim işbirliği’ yapmıştır. Devam eden bir ittifak anlaşması yapmamıştır. O seçimin bitmesi, bizim için Millet İttifakı’nın da bittiği anlamını taşır. Yeni dönemde de partimizin genel politikaları çerçevesinde ve ülke menfaatlerini esas alarak hareket edeceğimizi söyleyebilirim. Şimdiden kabul ettiğimiz,  içinde yer aldığımız bir anlaşma söz konusu değildir. Süreci bekleyip, zamanı geldiğinde durumu değerlendireceğiz” sözlerine yer verdi.

CHP İLE DÜNYAYA VE SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNE BAKIŞIMIZ FARKLI

“CHP’nin AK Parti’ye bakışı ile sizin bakışınız arasında nasıl bir fark var?” şeklindeki sorumuzu da cevaplayan Ozan;” Mevcut iktidarın başarısız olduğu noktasında CHP ve SP benzer bir söylemde buluşuyor gibi görünse de, meselelerin çözüm noktasında farklı görüşlere sahibiz. Ve önemli olan da, sorunlara dahil hangi çözüm yoluna müracaat edeceğinizdir. Bu noktada CHP ile aynı çizgide değiliz.

Bu noktada önemli bir hususa da değinmek isterim. Saadet Partisi tabanı, CHP ile bir işbirliğine her ne kadar sıcak durmuyor ise de; Milli Görüş  gömleğini çıkardığını ifade eden ve hala o gömleği üzerinden çıkarmayan eski arkadaşlarını her fırsatta ve ortamda dışlayan, Merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı vefatı öncesi dahi ziyarette bulunmayan  AK Parti’nin tutumunu da  unutmamış, içine sindirememiştir.  Saadet Partisi için en muteber olan şey bağımsız olarak , idealleri doğrultusunda hareket etmektir. Bunun böyle bilinmesi gerekir” dedi.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE DE KANAL İSTANBUL’A DA HAYIR

AK Parti’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesinin isabetli olduğunu ifade eden Efrail Ozan, ” Bu sözleşme kadın haklarını ön planda tutan bir sözleşme olmaktan çok, aile mevhumunu ortadan kaldırmaya yönelik tuzaklarla dolu bir sözleşmedir” dedi.

Kanal İstanbul Projesi’nin de mevcut ekonomik sıkıntılar,  deprem riski ve diğer birçok faktör göz önünde bulundurulduğunda ülke için yararlı bir proje olmadığını ifade eden Ozan, ‘İnadına yapacağız’ mantığının da aklı selim bir iş değildir şeklinde konuştu.

Çin’de Uygur Türklerine yönelik bir soykırımın sürdürüldüğünü belirten Ozan, ” AK Parti ve MHP ittifakının bu soykırımı görmezden gelmesi de; iktidarın içinde bulunduğu çıkmazın göstergesidir” ifadesini kullandı.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x