Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

SAADET PARTİSİ İLÇE DİVAN TOPLANTISINI YAPTI

Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanlığı aylık çalışmaların değerlendirildiği Ekim ayı divanını 13 Ekim Pazar günü Pendik Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde teşkilat mensuplarının yoğun katılımı ile gerçekleştirdi. Açılış konuşmasını İlçe Başkanı Mahmut Kılıç’ın yaptığı programda siyasi gündem konuşması Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya tarafından yapıldı.

 

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, Türkiye’ye sığınan Suriyeliler ile ilişkin, “En başta düştüğümüz yanlış, bu insanların geldikten sonra 3-5 ay içerisinde kendi vatanlarına geri döneceklerine dair yanlış bir öngörü üzerine kurgulanması. Türkiye’nin bir an önce bu durumu kendisi için avantajlı konuma getirecek bir süreci acil eylem planını hayata geçirmek gibi bir zorunluluğu var” dedi.

 

Kaya, partisinin Pendik İlçe Başkanlığının düzenlediği İlçe Divanı toplantısında, Türkiye’de başta Suriye olmak üzere, Orta Asya ve Afrika ülkeleri ile Afganistan, Irak ve Uzak Doğu’dan yaklaşık 5 milyon misafir, sığınmacı ve düzensiz göçmen olduğunu anlattı.

 

Kaya, “Saadet Partisi olarak bizler ülkemizin karşı karşıya kaldığı her bir sorunla ilgili “İktidarda biz olsak ne yapardık? Nasıl hareket ederdik?” diye düşünerek çözüm önerilerimizi ortaya koyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Saadet Partisi Pendik ilçe divanında partililere seslenen Saadet Partisi Genel  Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, “Saadet Partisi olarak net bir şekilde ifade ediyoruz. Sınırda çizilmek istenen, kurulmak istenen devletin Türk olmasının, Arap olmasının, Kürt olmasının, Türkmen olmasının hiçbir önemi yoktur. Kurulmak istenen devletin kimin uydusu olacağı, kimin adına iş tutacağı, kimin sesi olacağı önemli. 28 tane Avrupa ülkesinden oluşan Avrupa Birliği ülkeleri kendi aralarında sınırları kaldırmış, Schengen vizesi adı altında, ister Yunanistan, ister Almanya nereyi istiyorsan 28 ülkeyi gez. Ülkemiz sınırlarında sinsi bir planın içerisindeyiz. ‘Büyük Ortadoğu Projesi’ yeni bir proje değil. 90’lı yılların sonunda çıktı. Fas’tan Endonezya’ya kadar 22 tane İslam ülkesinin sınırları değişecek. Şimdi Saadet Partililer olarak kahrolmamızın ne anlama geldiğini sadece Suriye üzerinden görmek mümkün. Türk, Kürt, Alevi, Sünni, Arap, Türkmen ne kadar farklılık varsa insanları birbirlerine düşman etmek için planlar yürütülüyor” dedi.

Toplantıda 3 Kasım’da yapılacak olan Saadet Partisi kongresi değerlendirilirken, yeni parti binasının da mali durumları gündeme alındı.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x