Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

SAADET MAHMUT KILIÇ İLE DEVAM EDİYOR

Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’ni 16 Aralık Cumartesi günü Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi’nde coşku, heyecan ve yoğun katılımla gerçekleştirdi.

İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, STK temsilcileri ve Pendikli hemşerilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen 6. Olağan Kongre’de ilçe başkanlığına Mahmut Kılıç yeniden seçildi.

Pendik 6. Olağan İlçe Kongresi İstiklal Marşı’nın okunması ile açıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra divan kurulu seçimine geçildi. Kongre delegelerinin teklifi ile divan başkanlığına; İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Özgür, divan üyeliklerine Emrah Kızgın, Hasan Ünlü, Çetin Dağlar ve Yusuf Yağcı seçildi. Seçilen divan kurulu kongreyi devam ettirdi.

Divan heyetinin takdimi ile İlçe Başkanı Mahmut Kılıç’ın açılış konuşmasına geçildi.

İlçe Başkanı Mahmut Kılıç konuşmasına bir önceki kongre üzerinden 3 yıl geçtiğini belirterek; bu süre zarfında iyinin, faydalının, adaletin hâkim olması için bütün zorluklara direnen, mücadele eden, bilinçli ve şuurlu bir duruş sergileyen çalışma arkadaşlarını, teşkilat mensuplarımızı tebrik ederek başladı. Konuşmasının devamında “Hangi düşünceden olursa olsun onurlu bir yaşam ve huzur her insanın hakkıdır.Bu ülkenin Alevi -Sünni, Kürt – Türk, laik – antilaik, kadın – erkek, sağcı – solcu kavgasına değil, gelir dağılımda adalete, barış ve kardeşlik ortamına ihtiyacı var. Çünkü ekonomik krizler, terör faaliyetleri, adaletsizlik ve huzursuzluk Alevi’yi de Sünni’yi de, Kürt’ü de, Türk’ü de, kadını da erkeği de, sağcıyı da solcuyu da, milliyetçiyi de ulusalcıyı da, milli görüşçüyü de, muhafazakârları da etkilemektedir. Bunu görmek ve el birliği ile sömürü düzenine karşı mücadele etmek gerekir, olması gereken karşısında aynı safta olmak gerekir. Bu anlamda bizim herkesle konuşulacak meselelerimiz var ve herkesi de dinlemeye hazırız. Her geçen zaman yönetim anlayışında milli görüşe ihtiyacı daha fazla ortaya çıkarmaktadır. Gelinen notada Pendik Belediyesi’nin çalışmalarını, meclis toplantılarını, planlarını performans ve faaliyet raporlarını incelediğimizde çok büyük israflara, usulsüzlüklere ve usulüne uygun usulsüzlüklere rastlıyoruz. Usulüne uygun usulsüzlükten kastımız kitabına uydurulmuş işlerdir. Yani Alev Alatlı’nın ifadesiyle her yasal hak, helal değildir. Bu anlamda yasalarla birlikte helal – haramı ölçü alacak milli görüş belediyecilik anlayışına ihtiyaç var. Sadece iddia değil hesap yaparak ifade ediyorum ki şu anda Pendik Belediyesi’nin ortaya koyduğu hizmetleri sadece 1/3 bütçeyle biz gerçekleştirebilirdik. Yani bir başka yorumla üç katı daha fazla hizmet demektir. Bu mevcut bütçe hakkındaki değerlendirmemizdir. Birde milli görüşün tekeden süt çıkarma anlayışı ile üreteceğimiz hizmetleri varın siz hesap edin. İnşallah inançlı, heyecanlı, azimli bir kadro ile seçmenlerimize ulaşacağız, ikna edeceğiz, dua edeceğiz ve en hayırlı çalışmaları yaparak 2019 seçimlerinden inşallah zaferle çıkacağız. Seçimlere kadarda ilçemiz adına ortaya konan bütün hayırlı çalışmalarda üzerimize düşenleri yerine getirecek, ilçemizde yaşayanların aleyhine uygulanacak her türlü icraatın karşısında olarak mücadele vereceğiz” dedi.

 Güncel Türkiye meselelerine de değinen Mahmut Kılıç “Son birkaç yüzyıldan beri Dünya’da, genel olarak da yaşadığımız coğrafyada Hakkı üstün tutma yerine, gücü üstün tutan zalim iktidarlar dönemi yaşanmaktadır. İşte en son bizleri derinden yaralayan bir olaya şahitlik ediyoruz. İslam Dünyası’nın içinde bulunduğu bu darmadağınık ortamdan istifade eden ırkçı emperyalistler Kudüs’ü başkent ilan edebiliyor. Daha da üzücü olanı Kudüs için birleşmesi gereken İslam İşbirliği Teşkilatı’ndan Kudüs’ü bölme kararı çıkabiliyor. Biz bu konuda İsmail Haniye’nin batı ve doğu Kudüs diye bir şey yoktur. Tek bir Kudüs var oda Filistin’in başkenti Müslümanların Kudüs’üdür” sözünün altına imza atıyoruz” dedi.

İlçe Başkanı Mahmut Kılıç konuşmasının ardından divan kurulunun takdimi ile Faaliyet Raporu ve Hesap Raporu okunarak ibra edildi. Yönetim kurulu ibra edildi.

Seçim Kurulu heyeti nezdinde delegeler 4 sandıkta oy verme işlemini geçekleştirdi. Oyların tasnifi neticesinde 6. Olağan Kongre’ye tek liste olarak giren Mahmut Kılıç yeniden Pendik İlçe Başkanı oldu.

İLÇE YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER

1.    Mahmut KILIÇ

2.    Muharrem UZAN

3.    Yasin KADIOĞLU

4.    Seyfi SEZER

5.    Muhsin GECE

6.    Murat ACAR

7.    Hasan ÜNLÜ

8.    Zülkif  KAPUKAYA

9.    Ramazan AKINTI

10.  Mehmet KARACA

11.  İsmail AKCAN

12.  Emre Selman KAPLAN

13.  Yusuf GÜRİPEK

14.  Kemal BAŞARSLAN

15.  İsmail NACAR

16.  Muhterem BİLGİN

17.  Abdullah YERHAN

18.  Zekeriya ÇAKIR

19.  Ahmet GÜNEY

20.  Selver KOYTAVİLOĞLU

21.  Mehmet Ali YAVUZ

22.  Süleyman KAYA

23.  Yusuf ORHA

24.  Yasin ÇETİNER

25.  Selim TÜRKCAN

İL KONGRE DELEGE ASİL ÜYELER

1.    Mahmut KILIÇ

2.    Ahmet TÜRKCAN

3.    İsmail HASKUL

4.    Ali İsmail KIZILGÖZ

5.    Emrah KIZGIN

6.    Muharrem UZAN

7.    Yasin KADIOĞLU

8.    Ramazan AKINTI

9.    Seyfi SEZER

10.  Muhsin GECE

11.  Murat ACAR

12.  Süleyman KAYA

13.  Zülkif KAPUKAYA

14.  Çetin DAĞLAR

15.  Mehmet KARACA

16.  İsmail AKCAN

17.  Yusuf GÜRİPEK

18.  Kemal BAŞARSLAN

19.  Muhterem BİLGİN

20.  Bilal ÇODUR

21.  Yusuf ORHA

22.  Asım TUTKAN

23.  Abdullah YERHAN

24.  Mehmet Ali YAVUZ

25.  Nafiye SAÇI

26.  Ayşegül ÖNAL

27.  Emine ÇALAZ

28.  Nesrin TÜRKCAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x