Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

SAADET ADAYI MAHMUT KILIÇ PROJELERİNİ TANITTI

Saadet Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Mahmut Kılıç, meclis üyesi adayları ile birlikte yaptıkları bir toplantı ile projelerini Pendiklilerle paylaştı.

“En önemli projemiz Pendik’teki anlayışı değiştirmektir” diyen Kılıç şöyle konuştu:

“Mutlaka mevcut yönetim ilçemize birçok hizmetle katkıda bulunmuştur. Ancak genel olarak baktığımızda harcanan bütçeye oranla yapılan hizmetler çok düşüktür ve aşırı israf vardır. Gerçekleştirilen hizmetler mahallelere adil bir şekilde dağıtılmamıştır. Ekolojik denge gözetilmeden aşırı bir betonlaşma ve asfaltlaşma gerçekleştirilmiştir. Pendiklinin imkanları üzülerek ifade ediyorum ki farklı yol ve usülsüzlüklerle bir avuç azınlığa aktarılmıştır. En önemli sorun bu anlayıştır. Öncelikle bu anlayışı değiştireceğiz”

Pendik’te Kaybeden olmayacak

Her şeyden önce bizim kazandığımız Pendik’te kaybeden olmayacak. Mevcut yönetimin makul projelerini devam ettirecek, ilçemizde faaliyet gösteren bütün muhalefet partilerinin makul olan proje ve önerilerini Pendik için uygulamaya koyacağız. Bunun yanında Pendik’te yaşayan vatandaşlarımızın da ilçemiz adına yapacağı tüm teklif ve önerileri değerlendireceğiz. Sadece insanımızın değil, ilçemizde yaşayan tüm canlıların, hayvanların, bitkilerin, toprağın ve havanın hakkını koruyacağız.

Saadet Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Mahmut Kılıç’ın projelerinden bazıları:

Hafif Raylı Sistem
Merkezde yaşanan trafik ve otopark sorunu bitecek. Metro-Çarşı-Sahil güzergahına ‘Tramvay’ yapılacak.

Altı Üstü OtoPark
Tüm mahallerimizdeki mevcut parkların altı otopark, yağmur suyu depolama alanı; üstü çocuk parkı olacak şekilde yeniden dizayn edilecek.

Akıllı Otopark, Dijital Vale,
Park Var Mobil Uygulama

Mevcut otoparklar yeniden dizayn edilerek akıllı otoparklara dönüştürülecek Yeni mobil uygulama ile en yakın boş park yeri görüntülenecek. Yakıt ve zamandan tasarruf sağlanacak.

Şeffaf İhale Sistemi
İhale ilanları önceden duyurulacak, Pendikli her esnaf ihaleye katılabilecek ve ihale odasına kamera sistemi kurularak vatandaşlarımızın ihaleyi internet üzerinden canlı olarak takip etmesi sağlanacak.

Pendik Fuar ve Kongre Merkezi
Ulaşım ve konaklama konusunda İstanbul’un en avantajlı ilçesi olan Pendik, yapılacak olan fuar alanı ile cazibe merkezi haline gelecek.

Rantsal Dönüşüm Olmayacak
Kentsel dönüşüm uygulamalarında vatandaşlarımız yandaş firmalara mahkum edilmeyecek.
Hiçbir mahallemizde imar ve mülkiyet problemi kalmayacak.

Esnaf Destek Birimi

Esnafın sorunlarına birlikte çözüm üretecek, yeni iş yeri açan esnafımıza fizibilite desteği vereceğiz. Yurt içi ve yurtdışı teşvik ve destekler için danışmanlık hizmetleri vereceğiz. Esnafın arkasında duracak, yeni AVM’lerin açılmasına müsaade etmeyeceğiz.

Pendik’imizi Akıllı Şehre dönüştürüyoruz.

Teknolojik imkanlardan faydalanılarak kamu kaynaklarının daha iyi kullanılması, vatandaşlara sunulan hizmetlerin kalitesinin arttırılmasıyla Pendik’imizi Akıllı Şehre dönüştüreceğiz.

Gün Sizin İkram Bizim
Hemşerilerimize evlilik yıl dönümlerinde hoş bir vakit geçirmek üzere sayısını artıracağımız sosyal tesislerimizde ücretsiz yemek imkanı sunulacak.

Yandaşa Değil Muhtaca Yardım
Gerçek ihtiyaç sahipleri tespit edilecek ve iki katına çıkarılacak. İstihdama olanaklar sağlayarak hemşerilerimizi sadakaya muhtaç olmaktan kurtaracağız.

Okul-Aile ve Öğrenci Hizmetleri Merkezi
İhtiyaç halinde, okul zabıtaları ile okullarımızın güvenliğini sağlayacağız. Okulların hijyen ve temizliğini biz karşılayacağız. Servis araçlarına güvenlik elemanı sağlayacağız.

Olası Deprem tedbirleri

Olası depremde yolların kullanılamaz durumda olacağı ihtimaline karşı birbirine bağlantılı kesintisiz yeşil alan kuşağı oluşturulacak.

Yeni yapılacak tüm yapılar afet durumlarında toplanma merkezlerine dönüşebilir, ahşap mimarisiyle; kendi enerjisini üretebilen, yağmurdan kendi suyunu elde edebilen, atıklarını kendi bünyesinde çözebilen, içerisinde gıda ve ilaç stokları bulunan yapılar inşa edilecek. Acil yaşam malzemelerini ihtiyaç bölgelerine sevk edebilecek yardımsever dronlar hazır bekletilecek.

Herkese Kitap
Pendik Belediyesi tarafından basılan ‘Pendik Gündem’ gazetesi basılmayacak, gazetecilik gazetecilere bırakılacak. Bu tasarrufla sürekli okuyanlara belirli periyotlarda seçeceği kitap, belediye tarafından satın alınarak hediye edilecek.

Suyu şişeden değil çeşmeden içiyoruz
İlçemizin muhtelif yerlerine geleneksel mimariye uygun çeşmeler inşa edilecek. Bu çeşmelerde sokak hayvanlarının da faydalanacağı yalaklar ve kuşlar için su havuzları bulunacak.

Spora destek

Pendik Belediyesi E-Spor takımı kurulacak, Skate Park, Veledrom Park yapılacak, Olta Balıkçılığı Desteklenecek Amatör spor kulüplerine Adil olarak destek verilecek. Pendik stadyumu UEFA standartları çerçevesinde yenilenecek,
Pendikspor taraftarı gençlerimiz desteklenecek.

Sokak Sanatçıları Amfisi

Sokak sanatçılarının sanatlarını sergilemeleri için sokak amfileri yapılacak.

Yeşil Pendik “Çimlere Basınız”

Bir sezonda sararan ithal çimler yerine, üzerinde yüründüğünde bile bozulmayan Anadolu çimi diye bilinen ayrık otu ekilecek. Böylelikle insanımızı doğadan koparacak yasak anlayışı şifa anlayışına çevrilecek.

Çocuklarımız meyvelere dalından ulaşacak. 1 milyon meyve ağacı dikilecek.

Engelsiz projeler

Engelsiz Konut projemizle konut projelerinde emsal değerden bağımsız engelliler için konut ayrılacak, yeni yapılacak kamu binaları ve konutlar engelli dostu olacak. Engelli hemşerilerimizin kullanımına uygun kütüphaneler yapılacak. Engelli çocuklarımızın eğlenme hakkı korunacak. Güvenlik tedbirleri alınmış uygun parklar yapılacak.

Hayvan Barınağı yerine Doğal Yaşam Alanları
Sokak hayvanları barınak adı verilen hapishanelere hapsedilmeyecek, barınaklar yerine doğal yaşam alanları oluşturularak özgür ve tehlikesiz bir yaşam imkanı sunulacak. İhtiyaç duyulan bakım ve yemek doğal alanlarında karşılanacak.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x