Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Ramazan Ayı Etkinlikleri Devam Ediyor

Pendik Belediyesinin Ramazan ayına özel hazırladığı etkinliklerle evler şenleniyor.Etkinlikler kapsamında yapılan konserler,söyleşiler,tiyatrolar izleyicisiyle sosyal medya üzerinden buluşuyor.

Pendik Belediyesinin düzenlediği Ramazan ayı etkinlikleri başladı. Sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlanan etkinliklerle geleneksel Ramazan dinletileri ve eğlenceleri vatandaşların evlerine kadar geliyor.Pendik Belediyesi Youtube ve Facebook sayfaları üzerinden gösterime giren etkinlikler arasında fasıl,Ramazan sohbetleri,dinleti ve tiyatrolar yer alıyor.İlk hafta Yunus Emre’yle 5 dakika,Hoşgeldin Şehr-i Ramazan Fasl-ı Ramazan,Derviş Sohbetleri,Ramazan Dinletisi ve Çocuk Tiyatrosu düzenlendi.

Ramazan’da çocukların yüzü gülecek

23 Nisan’ı da kapsayan Ramazan ayı çocuk etkinliklerinde çocuklar Türk geleneksel oyunlarını ve eğlencelerini deneyimleme fırsatı yakalayacak.Tiyatro,Karagöz ile Hacivat gösterisi,müzikal ve meddah hikayeleri gibi farklı etkinlikler internet üzerinden çocuklarla buluşturulacak.İlki İbiş ile Memiş Hoş geldin Ramazan çocuk tiyatrosuyla başlayan etkinlikte çocuklar Ramazan ayı boyu neşeli vakit geçirecek.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x