Siyaset Haber Girişi : 27 Şubat 2024 19:31

Projeleri İnsana Dokunuyor

Projeleri İnsana Dokunuyor
Projeleri İnsana Dokunuyor

Cumhuriyet Halk Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı S. Tarık Balyalı, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde projelerinin lansmanını yaptı.
Balyalı’nın, ekibi ile birlikte ürettiği birbirinden çarpıcı –  değerli – işlevsel – yaşama ve insana dokunan birçok projesi beğeni ile karşılandı.


PENDİK İÇİN HAYALLERİM VAR

S. Tarık Balyalı “Pendik için hayallerim var” cümlesi ile başlayan hitabında Pendiklilere şöyle sesleniyor: 

“Pendik için hayallerim var. Kentsel dönüşüm sorunu çözülmüş, ailesiyle birlikte, mutlu mesut yaşadığı bir Pendik yaratmak istiyorum. Çocuklarımızın kreşten başlayıp, liseyi bitirene kadar, güvenli ve bakımlı okullarda okumasını sağlamak istiyorum. Gençlerimizin sosyalleşebilmek için 2 saat yol gitmesine gerek kalmasın istiyorum. Emeklilerimiz, belediyenin desteğini hep yanında hissetsin istiyorum. Bütün Pendik’in Sosyal belediyecilik anlayışı ile donatılacağı bir Pendik hayal ediyorum. Ben, bugünkü gibi, 3 aile ve 10 kişinin değil, tüm Pendik’in hizmetkarı olmak istiyorum. Biliyorum ki, ben bu hayalleri ancak sizlerle birlikte gerçekleştirebilirim. Bu nedenle kimsenin dışlanmadığı, herkesin sesinin duyulduğu bir süreci önemsiyorum. Birlikte, Pendik için çalışalım. Birlikte, Pendik'i daha yaşanabilir, daha adil, daha gelişmiş bir yer haline getirelim. Bu yolculukta benimle birlikte olmanızı istiyorum. Gelin, Pendik'in yarınları için bugünden el ele verelim. Uyuyan şehir Pendik’i birlikte uyandıralım. Gelin, bu değişim ve gelişim yolculuğunda birlikte yürüyelim. Sizin desteklerinizle, Pendik için ve Pendikliler için büyük işler başaracağımızı biliyorum. Tam da bu nedenle Pendik Belediye Başkan Adayı oldum. Pendik için, sizin için buradayım. Pendikliye hizmet için varım. Bugüne kadar Pendik’e özen göstermediler; ama artık ben varım. Hep birlikte Pendik'i hayal ettiğimiz o güzel günlere taşıyalım. Yarın değil. 5 yıl sonra değil. Hemen şimdi, bugün Pendik diyoruz.”İŞTE O PROJELERDEN BAŞLIKLAR 
 

PRESTİJ PROJELERİ 
Prestij projelerimizi Pendik’te yaşayan herkesi kapsayan bir vizyon planı ile ele aldık. Pendik gelişecek, Pendikli gelişecek. Pendik kazanacak, Pendiklinin refahı artacak.* Gençsel Dönüşüm Merkezi
* Engelli Aktivite ve Rehabilitasyon Merkezi
* Dernekler Yerleşkesi

* Pendik Yeşil Yaşam Vadisi / Yenişehir’de Nefes Alacak Yeni Bir Yaşam Alanı Oluşacak
* Kemiklidere Yeşil Yaşam Vadisi
* Çınartepe; Gözdağı’na Kardeş Mesire Alanı
* Macera Park Pendik
* Uluslararası Kongre Merkezi / Pendik Kongre Turizminin Merkezi Olacak
* Fuar Merkezi / Ekonominin Nabzı Pendik’te Atacak
* Tarım ve Hayvancılık ile Kırsal Kalkınma
* İMAR VE ŞEHİRCİLİK PROJELERİ / Eviniz Sizindir. Sizin Kalacak
Pendik’e özel kentsel dönüşüm modelini iki ana başlıkta inceliyoruz. Bunlardan ilki, gecekondu alanlarının yoğun biçimde içinde bulunduğu, tapu ve mülkiyet sorunlarının çözümüne ilişkin dönüşüm modelimiz; İkincisi ise, Pendik’in eskiyen bina stoğunun mevcut imar planlarından kaynaklı olarak dönüşememesine ilişkin önerdiğimiz yeni kentsel dönüşüm modelimiz olacaktır.
* Pendik’e Özel Kentsel Dönüşüm Modeli / Sizinle Birlikte, Size Sorarak, Pendikliyle Konuşarak Dönüşeceğiz
* Mülkiyet Sorununa Kalıcı Çözüm
* ULAŞIM PROJELERİ
Pendik'te ulaşım da dönüşecek. Ulaşım projelerimizin hedefi, Pendiklinin yolda geçen süresini ortalama 20 dakika düşürmektir. Bunu yaparken de Pendik’i yeşil bir kent haline getireceğiz. Bir sahil kenti olan Pendik’imizi yeniden denizle buluşturacağız; Pendiklinin denizle olan bağını yeniden tesis edeceğiz.
* Ulaşım Yatırımları / Pendik’te Ulaşım da Dönüşecek
* Geometrik Düzenlemeler / Daha Güvenli ve Akıcı Trafik
* Denize Ulaşım
Deniz ulaşımını teşvik edecek projeler, ada turları ve deniz taksileri ile Pendik’in denizle olan bağını güçlendireceğiz. Ayrıca, Pendik Belediyesi olarak bir gezinti teknesi satın alıp, Pendiklinin hizmetine sunacağız.
* Seyir Terasları / Doğu ve Batı Mahallelerimizde deniz üstünde iki adet seyir terası inşa edeceğiz
* Kısa Mola ve Kısa Mola Evde / Engelli Bireylere ve Ailelerine Rahat Bir Nefes
* Yenipazar Caddesi Yayalaştırma Projesi
* Pendik Burnu, Sosyal ve Açık Spor Tesisleri
Pendik Burnu’nda atıl durumda bulunan eski tesis alanını, restoran, kafe, çocuk oyun alanları, tenis kortları, basket ve voleybol sahaları ile donatacağız.
* Kapalı Pazarlar
* Memurlar Lokali
* 7 Tematik Park
* Pendik Uzay Gözlem Evi
Pendik’te, Aydos ormanlarının olduğu bölgede faaliyet gösterecek olan bir uzay gözlem evi açacağız. Çok sayıda ve farklı özelliklere sahip teleskoplar ile Pendiklilere Uzayı yakın edecek ve deneyim imkanı sunacağız.
* Meydanlarımız ile Daha Yeşil Bir Pendik
* Pendik’e Yakışan Prestijli Cadde ve Sokaklar
* Sorunsuz Park Yerleri, Huzurlu Pendik
* 7 Açık Spor Tesisi
* Amatör Spor Kulüpleri ile İş Birliğini Artıracağız
* Pendikli Stadyumuna Kavuşuyor
* 65 Yaş Üstü Buluşma Merkezi 
Batı mahallesindeki Eski Kızılay Gençlik Merkezini, 65 yaş üstü büyüklerimizin sosyal bir ortamda kaliteli vakit geçirebilecekleri bir merkeze dönüştüreceğiz. Bu merkez, Türk Kızılay iş birliğinde, kendileri ile yapılacak bir protokol ile hizmete girecek.
* e-Katılımcı Belediye
* Kent Konseyi
* Etkili Muhtarlar
* Söz Mahallelide Mahalle Çözüm Merkezi
Her mahalleye özel Mahalle Çözüm Merkezleri kurarak, sorunları sıcağı sıcağına iletebilecekleri bir yapı oluşturacağız. Ayda bir kez mahallelilerle toplanarak sorunlara birlikte çözüm bulacağız.
* Katılımcı Bütçe ve Stratejik Plan
* Başkana Notum Var
"Başkana Notum Var" sistemini kurarak, Pendiklilerin hem dijital bir uygulama hem de kapı kapı gezen saha ekibi aracılığıyla taleplerini doğrudan başkana iletebilmelerini sağlayacağız
* Mevcut Yönetimin Bitiremediği Belediye Binasını Biz Bitireceğiz
* Kadın ve Aile Birimi ile Mutlu Pendik
* 12 Kadın Danışma Merkezi
Ahmet Yesevi, Dumlupınar, Fevzi Çakmak, Kavakpınar, Kaynarca, Velibaba, Yeni mahalle, Kurtköy, Sülüntepe, Çınardere, Esenler ve Esenyalı mahallelerimizde Kadın Danışma Merkezleri açarak, kadın, çocuk, genç ve ailelere psikolojik destek, bireysel ve grup terapisi, çift terapisi, ihtiyaç odaklı eğitimler, ekonomik güçlendirme eğitimleri ve hukuksal danışmanlık hizmetleri sunacağız.
* Kadın Emeği Satış Tezgahları Projesi
* Kadınlarımıza İş Yeri Bizden Satış Sizden
Kadınların ürettikleri ürünleri sabit bir mekanda satabilmeleri için iş yeri sağlayacak, kadınların ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırmaları için bir platform oluşturacağız.
* Kadın Mahalle Evleri
* Deprem Toplanma ve Barınma Alanları
* Etüt Merkezleri ile Üniversiteli Genç Sayımız Artacak
* Okullarımız Sahipsiz Değildir
* Mahallelerimizde Kreş Sayılarımızı Artırıyoruz
* Cami, Cemevi ve Taziye Evleri
* Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
* Evde Bakım ve Destek Hizmetleri
65 yaş üstü yalnız yaşayan yaşlılarımıza günlük yemek ihtiyacını karşılayacak, kişisel bakım ve ev temizliği hizmetleri sunacağız
* Dört Mevsim Spor Okulları
* Sağlık Hizmetlerimizle Yanınızda Olacağız
* Sokak Hayvanları / Onlar da Pendikli
* Atıklar Pendikliler İçin Dönüşecek
* Kariyerim Pendik  / Kariyerinize Yön, İşsizliğe Son Vereceğiz
Pendikli vatandaşlarımızın iş bulmalarına yardımcı olmak için Kariyer Merkezi'ni etkinleştireceğiz. Kadın, genç ve EYT’li iş arayanlara yönelik eğitim destekli istihdam kursları düzenleyerek, meslek edindirme ve istihdam olanaklarını genişleteceğiz.
* Butik Spor Merkezleri / Pendik’te Her Mahallede Artık Bir 
Spor Merkezi Olacak
* Sağlıklı Yaşam ve Obezite ile Mücadele
* Yenidoğan Destek Paketi
* Öğrenci Yurtları
* Öğrenci Bursları
Mevcut burs alan öğrencilere ek olarak en az 10.000 ihtiyaç sahibi öğrenciye daha burs vereceğiz.
* Emekli Bursları / Emeklilere Nakit Desteği 
Zor durumda olan ve ihtiyaç sahibi emeklilere nakit desteği sağlayacağız
* Şehit ve Gazi Yakınlarına Saygımız Sonsuz / Bizim İçin Canını Verenlere, Can Olacağız
Belediyecilik hizmetlerinde şehit ve gazi yakınlarına öncelik vereceğiz. Gazi Kart çıkartarak şehit ve gazi yakınlarının belediye imkanlarından ücretsiz faydalanmalarını sağlayacağız.
* Pendik Lokantaları
* Kent Lokantaları / Ucuz, Kaliteli ve Sağlıklı Yemeğe Kolayca Ulaşılacak
* Pendik Gıda Bankası 
Pendik’te bir gıda bankası kuracağız. İhtiyaç sahipleri, belediyeden temin edecekleri kartlarla buraya gelerek ihtiyaç duydukları ürünleri ücretsiz alabilecekler.
* Kavurma Desteği / Pilav Sizden, Kavurma Bizden…
Pendik’teki ihtiyaç sahiplerinde kavurma desteği sunacağız.
* Mobil Aşevi ile İhtiyaç Sahiplerine Yemek Desteği / Mahalle Mahalle Gezen, Ayağınıza Kadar Gelen Yemek Hizmeti…
İhtiyaç sahibi Pendiklilere ücretsiz yemek desteği vereceğiz.
* Çeyiz Paketi / Beyaz Eşya Masrafı Sizin Değil, Bizim Derdimiz
Yeni yuva kuran ihtiyaç sahibi genç çiftlerimize çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve buzdolabından oluşan beyaz eşya paketi hediye edeceğiz.
* Yaşlı Bakım Evleri 
Yalnızlık çeken ve ihtiyacı olan yaşlı vatandaşlarımıza yaşam alanı oluşturacağız. Uzman sağlık ekipleriyle birlikte, onların hayatlarını kolaylaştıracağız
* Yaşlı Hamamı 
Evinizden alacağız, evinize bırakacağız. İhtiyaç duyan yaşlılarımızın büyük problemlerinden birisi olan yıkanma ve bakım gibi en temel ihtiyaçlarının karşılanmasını biz üstleneceğiz
* Pendik Ödev Evleri
Öğrencilerin okuldan çıktıktan sonra ödevlerini yapabilecekleri, danışman öğretmenlerinde bulunduğu ödev evleri kuracağız. Ödev evlerine gelmeyi teşvik etmek için, katılımcı öğrencilere kırtasiye yardımı ve hediyeler vererek kendilerini mutlu edecek ve ailelerine destek olacağız.
* Gezici Çocuk Atölyeleri / Pendik Belediyesi, Çocuklarınızın Oyun Arkadaşı Olacak
Çocuklara hizmet edecek, gezici çocuk atölyeleri kuracağız. Bu tırlar mahalle mahalle, sokak sokak gezerek çocuklara uzman eğitimciler eşliğinde ücretsiz olarak eğitimler verecek; oyunlar oynatacağız.
* Gebe ve Bebek Bakım Atölyeleri / Hamilelik ve Bebek Bakım Okulları Açıyoruz
Bebek sahibi olmak isteyen, hamilelik süresinde olan ve 0-3 yaş arası çocuğu olan tüm ebeveynlere destek olacak bir okul açacağız.
* Gezici Sağlık Hizmeti
Gezici sağlık birimleri kuracağız. Hastalarınızın reçeteli tedavilerini, yerinde karşılayacağız.
* Pendik Kent Çamaşırhaneleri / Mobil Çamaşır Hizmeti Ayağınıza Kadar Gelecek
Dar gelirli vatandaşların çamaşır yıkama ihtiyaçlarını da biz üstleneceğiz. Mobil araçlarla Pendik’in her mahallesine bu imkanı sunacağız. Hizmetten faydalanmak isteyen ailelere ücretsiz olarak deterjan da temin edileceğiz. Öğrenciler, öğrenci kimlik kartlarını göstererek bu hizmetten faydalanabilecek.
* Alzheimer ve Demans ile Mücadele Merkezi
* Pendik Yeniden Başlama Merkezi / Bağımlılık ile Etkili Mücadele
* Mobil Belediyecilik Dönemi Başlıyor / Belediye Hizmetleri Ayağınıza Gelecek


  

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.