Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

POLİS MERKEZİNİN TEMELİ DUALARLA ATILDI

Yıkılıp yapımına yeniden başlanılan Esenyalı Şehit Fehim Çakır Polis Merkezi’nin temeli törenle atıldı. Törende konuşan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, 3,5 milyon TL yatırımla inşa edilecek yeni karakolun eskisinin iki katı büyüklüğünde olacağını söyledi

Yıkılıp yapımına yeniden başlanılan Esenyalı Şehit Fehim Çakır Polis Merkezi’nin temel atma töreni ilçe protokolü ve mahalle sakinlerinin katılımıyla gerçekleşti. Yıllardır bölge halkının emniyet ve huzurunu sağlamak için hizmet veren Polis Merkezinin temel atma töreninde konuşan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, mevcut karakolun iki katı büyüklüğünde inşa edilecek yeni karakolun toplam 3,5 milyon TL’lik bir yatırım olacağını söyledi. Ülkenin son yıllarda çok büyük badireler atlattığını belirten Başkan Şahin “Gezi Parkı, Kobani olayları ve son olarak hain darbe girişimi 15 Temmuz sürecinde çok zorlu günleri milletçe üstesinden geldik. Şüphesiz bu başarı özverili çalışan emniyet güçlerimizin güvenliği ve huzuru sağlamasından geçiyor. sizlerin önünde bir kez daha güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum.”dedi.

“Belediye Başkanımıza minnettarlığımı iletiyorum”

Yıllar önce kıt imkanlarla inşa edilen polis merkezinin yenilenmesinin kendilerini memnun ettiğini dile getiren Kaymakam İlhan Ünsal “Belediyemiz çok güçlü. Aslında bu tür yatırımların yapılması çok uzun yıllar alır. Şimdi belediyemiz bu işi bir yılda tamamlayacak. Belediye Başkanımıza göstermiş olduğu bu duyarlılıktan dolayı hepinizin minnettarlığımı iletiyorum.”dedi.  Konuşmaların ardından Müftü Hüseyin Baş’ın duasıyla yeni polis merkezinin temeli atıldı.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x