Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PİS KOKU VE ÇEVRE KİRLİLİĞİ AKITIYOR!

Green Park Hotel’in yanından akan dereye atılan çöpler, çeşitli atıklar görüntü ve hava kirliliği ile birlikte çevreye dayanılmaz bir koku yayılmasına neden oluyor. Vatandaşlar yetkililerin konuya el atmalarını istiyorlar

Pendik Sahil Bulvarı Tayfun Sokak’taki (Green Park’ın yanı) dereye atılan çöpler ve bu çöplerden kaynaklı oluşan koku vatandaşları fazlasıyla rahatsız ediyor. Deredeki çöpler hem çevre hem görüntü hem de hava kirliliği yapıyor.

Derenin pis suyu denizin rengini de değiştiriyor. Ayrıca kirlenen sudan balık tutan kişiler mevcut. Tutulan bu balıkların sağlığı nasıl etki edeceği de şüpheli.

Pendik Gazetesi Haber Müdürü Gizem Çelik ve Stajyer Muhabir Edanur Özer konuyla ilgili bir sokak röportajı gerçekleştirdiler.

Pendiklilerin görüşü olduğu gibi şu şekilde:

Latife Akdemir (38): Sahil yolu boyunca yıllardır pis bir koku mevcut. Sizin sayenizde gördük ki denizimiz de mahvoluyor. Konuya el atılmasını bekliyoruz.

İsmail Saygın (36): Derenin üstü kapatılabilir. Hatta ıslah edilse çok daha iyi olur. Piknik alanındaki koku bizi çok rahatsız ediyor. İnşallah bir çözümü olur. Belediyeden bu konuda yardım istiyoruz.

Sahuriye Yizgin (50): Burada özellikle yaz aylarında daha çok koku yayılıyor. Dere görüntü olarak da kötü duruyor. İnsanların kirli sudan balık tutmasını da anlamıyorum. Sağlıklarını hiç düşünmüyorlar.

Fahrettin Tayfur (43): Belediye çalışanlarından derenin üstünün kapatılmasını istiyoruz. Hiç olmazsa kokudan kurtuluruz.

Hava Koç (45): Buraya arkadaşlarımla piknik yapmaya geldik. Derenin kokusundan çok rahatsız olduk. Belediyenin bu soruna yönelik çalışmalarını bekliyoruz.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x