Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PİHMED Pendikli İmam Hatipliler İle İftar Gerçekleştirdi

Pendik İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (PİHMED)  imam hatip okulları mezun ve mensupları ile iftar sofrasında buluştu. Uluslararası Pendik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlenen iftarda, 1983 yılından bu yana mezun olan imam hatipliler buluştu.

PİHMED Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Akbaş yaptığı selamlama konuşmasında; Pendik’teki imam hatip okullarından mezun olanlara, öğretmenlere, idarecilere, emeği geçen herkese teşekkür etti. Bu hizmetlerde bulunup vefat edenlere rahmet diledi.

PİHMED Başkanı Akbaş: “İmam hatip okulları eğitimde önemli bir yer tutuyor. Mezunlarımız hemen hemen her sahada memleketin yüz akı oluyor. Biz de PİHMED ailesi olarak birlik ve beraberliğimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımızda bize destek olan herkese sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, imam hatip liselerinin (İHL) başarısına dikkat çekti. İstanbul ilçeleri arasında Pendik İlçesi’nin en fazla imam hatip okuluna sahip olduğunu vurgulayan Yılmaz, İHL mezunlarının bütün meslek alanlarında en yüksek başarıyı gösterdiklerini ve iş hayatında başarılı olduklarını söyledi.
Yılmaz ayrıca diğer okullar arasında imam hatip okullarının (İHO) başarı puanının, her 10 okuldan 8’inin arasında yer aldığını ve bu başarının artarak devam ettiğini ifade etti.
Aytekin Yılmaz anne ve babalara da bir çağrıda bulundu: “İmam hatip okullarına çocuklarınızı gönül rahatlığı ile kayıt ettirebilirsiniz.”

İftar programına; İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, belediye meclis üyeleri, Pendik Eski Kaymakamı Cafer Odabaş, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, 1983 Mezunu THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin, Yeniden Refah Partisi Pendik İlçe Başkanı Fahrettin Karakurt, Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanı Yasin Kadıoğlu, İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan, AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Fatih Kaya, Eğitime Destek Platformu Bölge Başkanı Şerafettin Taştan ve pek çok vatandaş katılım sağladı.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x