Dünya Haber Girişi : 18 Nisan 2023 16:34

Peugeot 9X8 ve J. Demsky, Milano Tasarım Haftası’nda görsel bir şölen sergiledi

Peugeot 9X8 ve J. Demsky, Milano Tasarım Haftası’nda görsel bir şölen sergiledi

Peugeot 9X8 Hypercar’ın sanatçı J. Demsky ile iş birliği sonucunda ortaya çıkan yeni görsel tasarım, Milano Tasarım Haftası’nda birinci kere tanıtıldı.

Peugeot, Milano Tasarım Haftası boyunca, sanatçı J. Demsky ile olan iş birliğinin birinci örneği kabul edilen Peugeot 9X8 Hypercar’ın yeni görsel dizaynını sergiliyor. Bu aktiflik için özel olarak tasarlanan, sanat ve teknolojiyi bir ortaya getiren özel görsel şölen, hem J. Demsky’nin eşsiz grafik dizaynını hem de Peugeot 9X8’in yeni dış görünümünü gözler önüne seren sürükleyici bir kainatın deneyimlenmesini sağlıyor. Yeni dış görünümün tanıtımına Peugeot Tasarım Yöneticisi Matthias Hossann, Peugeot Pazarlama ve Bağlantı Yöneticisi Phil York ve Peugeot TotalEnergies Grup Pilotu Gustavo Menezes katıldı. Peugeot 9X8 Hypercar, 23 Nisan’a kadar Milano Tasarım Haftası sergileniyor.

J. Demsky, 9X8’in yeni görünümünü hayal ederken, bir arabası dekore etmekten fazlasını yaptı. Görünüm, verimlilik ve teknoloji açısından Peugeot’nun en yeterli özelliklerini bir spor arabaya uygulayarak, otomotiv tarihine damgasını vuran “Art Cars” geleneğine güçlü bir örnek de ortaya çıkartıldı. Eklektik bir İspanyol sanatçı olan J. Demsky, pilotların tulumları ve kaskları için de görsel bir tasarım uyguladı.

Peugeot, yetenekli sanatkarlarla iştirak stratejisini sürdürüyor. Peugeot 9X8’in grafik tasarımı yılın ikinci iş birliği ve “Dünya dizaynlarla daha iyi” mottosunu kusursuz bir formda yansıtıyor. Yeni giydirmenin eşsiz görsel tasarımı, bu yıl 100. yılını kutlayacak olan efsanevi Le Mans 24 Saat yarışında yer alacak. Böylelikle Peugeot 9X8, ulu öncülerinden, 1992 ve 1993’te Le Mans zaferini kazanan 905 ile 2009’da muvaffakiyete ulaşan 908’in müsaadeden gidiyor. Bu dört tekerlekten çekişli hypercar, Peugeot’nun hibrit bilgi birikimini motorsporları dünyasının tepesine taşıyor. Peugeot TotalEnergies Kadrosu, Temmuz 2022’den bu yana FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’na (WEC) iki adet 9X8 ile katılıyor. Peugeot, birinci tam dönemi olan 2023’te podyum hedefliyor.

Hibya Haber Ajansı