Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENHAD ÜSKÜP İLE KUCAKLAŞTI

Halk dansları ekibimiz, Makedonya halkı ile sıcak ve samimi bir iletişim içinde oldu. Makedonya Meclis Başkanı ve Kültür Bakanı da ekibimizi makamlarına özel olarak kabul edip, ağırladılar.

Pendik Halk Dansları Topluluğu (PENHAD), Makedonya’nın başkenti Üsküp’te düzenlenen Uluslar arası 12. Skupi Folklor Festivali’ne katılarak ülkemizi temsil etti.

27 Ağustos – 02 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen festivale 31kişilik bir kafile ile katılan ekibimiz burada Karadeniz, Kırıklareli, Halay bölgelerinin danslarını sergileyerek yöre halkının büyük beğenisini kazandı.

Ekibimiz, festival kapsamında Atatürk’ün okuduğu Askeri İdadi’yi de ziyaret etti.

PENHAD ekibi, Makedonya Meclis Başkanı ve Kültür Bakanı tarafından da özel olarak makamlarına kabul edildi. Bu kabul sırasında Dernek Başkanı Muammer Eşsiz ve folklorcularla karşılıklı hoş bir sohbet gerçekleştirildi.

Muammer Eşsiz festival sonrası gazetemize yaptığı değerlendirmede, “Ülkemizin kültürünü başarı ile temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Makedonya halkından ve üst düzey yöneticilerinden yakın ilgi gördük. Bu bizi ayrıca mutlu etti. Önümüzdeki sezon için de moral oldu. Yeni dönem çalışmalarımıza çok yönlü olarak devam ediyoruz. Pendikli ebeveynlere, gençleri özellikle bir sanat dalına yönlendirmeleri noktasında tavsiyede bulunmak istiyor, dernek olarak kapımızın her zaman açık olduğunu hatırlatıyorum” şeklinde konuştu.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x