Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİK’TEN MOĞOLİSTAN’A TECRÜBE PAYLAŞIMI

Moğolistan Ulanbator’a bağlı 9 ilçeden biri olan ve Türkiye Büyükelçiliği’ne de ev sahipliği yapan Chingeltei Belediyesi meclis üyelerinden oluşan 11 kişilik heyet Pendik Belediyesine bir ziyaret gerçekleştirdi

2009 yılında imzalanan kardeşlik protokolüyle çeşitli işbirliklerine imza atan Chingeltei ve Pendik Belediyeleri bunu daha da pekiştirmek adına bir araya geldi.

Başta “Sıfır Atık” ve ‘Geri Dönüşüm’ konularının ele alındığı toplantıda söz alan Moğol kafilesi sözcüsü Chingeltei Belediyesi Meclis Üyesi Amarbayasgalan Sosorbaram: “Ulanbator’un en yeşil ilçelerinden biriyiz ve bunu muhafaza etme adına geri dönüşüm ve sıfır atık konularında tecrübelerinizden istifade etmek istiyoruz” dedi.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ise; “Tarihte bilinen en eski Türk yazıtı olan Orhun Abideleri’ne Moğolistan ev sahipliği yapmakta. Ülkemiz, kökleri asırlar öncesine dayanan Türk-Moğol ilişkilerine özel önem atfetmekte ve iki ülke arasındaki işbirliğinin daha da güçlenmesi yönünde çaba sarf etmektedir” dedi. Konuşmasının devamında Pendik Belediyesinin geçtiğimiz günlerde aldığı Sıfır Atık Ödülüne de değinen Başkan Ahmet Cin, bu alanda her türlü desteği vermeye hazırız dedi.

Toplantı, heyetlerin karşılıklı hediyeleşmelerinin ardından son buldu. Moğol heyeti Pendik Belediyesi Atık Ayrıştırma Merkezi’nde bir dizi incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi alacak.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x