Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİK’TEN DOĞU GUTALI AİLELERE İNSANİ YARDIM MALZEMESİ

İHH İnsani Yardım Vakfı Pendik Temsilciliği ve Rahmet İnsani Yardım Derneği tarafından; Suriye’de zorunlu tahliye edilen Doğu Gutalı ailelere beş tır yardım malzemesi gönderildi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Pendik Temsilciliği ve Rahmet İnsani Yardım Derneği tarafından; Suriye’de zorunlu tahliye edilen Doğu Gutalı ailelere beş tır yardım malzemesi gönderildi. Yardım tırları yola çıkarılmadan önce, Pendik sahili Turgut Özal Bulvarı kenarındaki otopark alanında uğurlama programı düzenlendi.

İHH Pendik Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Haşlaman,  tırlarda;  mutfak malzemeleri, kadın ve çocuklara kıyafetlerinin yanı sıra, battaniye ve barınma malzemeleri olduğunu dile getirdi.

Rahmet İnsani Yardım Derneği Başkanı Hakan Erdem ise, Doğu Guta’da yaşanan hadiselerin herkesin malumu olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
“Biz Suriye savaşı başladığı günden bu yana, diğer kardeş kuruluşlarla oradaki mazlumlara sahip çıkmaya devam ettik. Bundan sonra da yardımlarımıza devam edeceğiz. Son kimyasal saldırıların akabinde, göçlerin hızla başlamasıyla biz de kayıtsız kalamadık. Hızla bu yardım çalışmalarını başlattık. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde İHH aracılığıyla üç tır un yardımında bulunduk. Ardından nakdi ve ayni yardım çalışması başlattık.”

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x