Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Pendik’ten Bayburt’a Protesto Yürüyüşü

İlçemizin renkli simalarından Sebahattin Okumuş, hayatta uğradığı haksızlıklar, iyi niyetinin sürekli olarak suiistimal edilmesi üzerine, tüm bu olanları protesto için Pendik’ten Bayburt’a yürüyerek yola koyuldu

YAŞAMDAKİ zorluklar bir noktada bardağı taşırıyor. Pendik kamuoyunun tanıdık simalarından Sebahattin Okumuş da bardağı taşanlardan biri.
Eşinden ve işinden ayrılan, çocuğuna tek başına bakmak zorunda kalan Sebahattin, tüm hayatı zorluklarla geçmiş bir isim. Sıkıntılarını, orijinal ve çarpıcı düşüncelerini son dönemlerde sosyal medyada ve kendisine ait YouTube kanalında da paylaşan Sebahattin’in takipçilerine son duyurularından biri de ‘Yürüyerek Bayburt’a hicret edeceğim’ oldu.

Kendisine yakın çevresinden, arkadaşlarından ‘yapma etme’ şeklinde uyarılar gelse de, o kararından vazgeçmedi. Pendik’ten Bayburt’a yürümeye başlayan ve 30.04.2021 tarihi itibari ile 4 gündür yollarda olan Sebahattin şu an Bolu civarında.
Yürüyüşünü YouTube kanalından da canlı olarak paylaşan Sebahattin, asla pes edeceğe benzemiyor. Geceleri tırcıların, benzin istasyonlarının konuğu olan bu çılgın Pendikli; düşse kalksa, yorulsa yıpransa bile inadına devam ediyor. Kendisini takip edenlerin sayısı da her geçen gün artıyor.

Sebahattin Okumuş yolda geçirdiği maceraları takipçileri ile de paylaşıyor. İşte onun yazışmalarından bir tanesi : “Delilik benimkisi. Akıllı bir insanın asla yapmayacağı bir şey. Denemeye bile kalkmayın derim zaten. Akıllıysanız siz de sinsi bir gülümseme oluşacaktır. Öyle ki yürüme işlerine donanımlı biri olarak pertim çıktı, topuklarım su topladı. Acı çekiyorum. Şapkamı unuttum, gece ne yapacağım bilmiyorum. E – 5 kenarından gittiğim için alışveriş yerlerine çok uzağım. Ayaklar bitik, ağrımayan bir yerim yok. Resmen acının üzerine gidiyorum.

Dilovası’ndan Hereke’ye kadar tırlar ve kamyonlarla dans ettim durdum. Tabakhaneye b.k yetiştiriyorlar resmen! İki yıllık üç yıllık köpek leşi izlerine rastlayabilirsiniz. Yirmiye yakın leş yol kenarında gördüm. Akıbetim de onlar gibi olabilirdi. İş makinesi taşıyan tırlar peş peşeler. Beni sıyırıp geçtiler acıma yok bu şoförlerde. Sonra polisimizi görmek hayal. Polise güvenip de sokağa çıkayım demeyin yoklar. Ben daha bir polis arabası göremedim. Anca maket trafik polisi arabasını gördüm ve fotoğrafını çekip sayfamda yayınladım. Belki buradan hava basıyorum ama anam ağlıyor. Yürüyüş hızımı azaltacağım Bayburt’a varmam 2 ayı bulur.Benim yaptığımı ölmeyi göze aldıysanız deneyin, yoksa yanına yaklaşmayın”

Sebahattin’in yürüdüğü bu yolda hedefe varmasını ve hayata yeni bir başlangıç yapmasını diliyoruz.

Bildir
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Selver Kılıç
6 ay önce

Ne demişti Demirel; “Yürümekle yollar aşınmaz!”
Ne demişti Kılıç; “O halde yürüyelim!”

1
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x