Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİK’TE YAZI BOŞ GEÇİRMEK YOK

Çocuklara sporla iç içe bir tatil dönemi yaşatmak üzere Pendik Belediyesi tarafından Yaz Spor Okulu düzenleniyor. 1. Dönem kayıtlarının başladığı Yaz Spor Okulu’ndan üç ayda 15 bine yakın öğrenci faydalanacak.  Bilim Merkezleri de eğlenceli deneyler için çocuklara yönelik Yaz Okulu atölye çalışmaları başlatıyor.  

2017 – 2018 Eğitim – Öğretim Yılının sona ermesiyle birlikte öğrenciler için 17 Eylül’e kadar sürecek yaz tatili başladı.  Pendik’te yaz aylarını en güzel şekilde değerlendirebilmeleri için hem Bilim Merkezi hem de Yaz Spor Okulları çocukları bekliyor. Pendik Belediyesi tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilecek eğitimler için www.pendik.bel.tr üzerinden online kayıt yaptırmak gerekiyor.

Bilim Merkezi’nde eğlenceli deneyler

23 Haziran – 4 Ağustos tarihleri arasında Yaz Dönemi Etkinlikleri gerçekleştirilecek olan Bilim Merkezleri,  öğrencileri eğlenceli deneylere davet ediyor. Dans Eden CD, Roket Atölyesi, Vejeteryan Saat Yapımı, Hayalimdeki Gezegen, Dedektifler İş Başında, Motorlu Gemi Yapımı, LED Işık ve Origami etkinliklerine katılım için başvuru ve online kayıtlar www.pendik.bel.tr adresi üzerinden yapılıyor.

Beş branşta Yaz Spor Okulu

Pendik Belediyesi  25 Haziran-23 Eylül tarihleri arasında yüzme, basketbol, taekwondo, masa tenisi ve güreş branşlarının bulunduğu Yaz Spor Okulu düzenliyor.  Birer aylık 3 dönem halinde verilecek eğitimlerden toplamda 14 bin 250 öğrenci faydalanacak.

İlk dönemi 25 Haziran’da başlayacak eğitimler, üç dönem halinde gerçekleşecek.  Her öğrenci, bir dönemde sadece bir branştan eğitim alabilecek.  Tüm kayıtlar online olarak  www.sporadeger.com  üzerinden gerçekleşecek. 1. Dönem için 18 Haziran-1 Temmuz, 2. Dönem için 16 Temmuz-29 Temmuz, 3. Dönem için de 20 Ağustos- 2 Eylül tarihleri arasında kayıt yapılacak.

Kursların verileceği  spor merkezleri ise şöyle:

Yüzme : Esenler Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi, Sülüntepe Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi.

Basketbol : Dolayoba Spor Kompleksi, Esenler Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi, Novipazar Spor Kompleksi, Sülüntepe Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi, Yahya Kemal Beyatlı Kütüphane ve Bilgi Evi.

Taekwondo: Esenler Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi, Novipazar Spor Komplmeksi, Sülüntepe Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi.

Masa Tenisi: Hamid Aytaç Kültür Merkezi, Sülüntepe Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi.

Güreş: Esenler Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi, Sülüntepe Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x