Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

“SALGINDA İYİ BİR NOKTADAYIZ”

Pendik  ‘Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler’ genelgesi kapsamında denetim gerçekleştirildi. Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya denetimlerin devam edeceğini belirterek, ‘Salgında iyi bir noktadayız’ dedi

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliklerine gönderdiği “Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelge doğrultusunda denetimler yapıldı. Genelge kapsamında temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarının yanı sıra her bir iş kolu için belirlenen kural ve tedbirler, ekipler tarafından kontrol edildi.

Pendik’te gerçekleşen denetimlere Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik İlçe Emniyet Müdürü Barış Çukur, il sağlık müdürlüğü ekipleri, meslek odaları, genel kolluk birimleri ve özel kolluk birimleri katıldı.

Salgının sona ermesi için  alınan tüm kuralların ivedilikle uygulanması gerektiğini belirten Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya; “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” mottosu ile bugüne kadar yapmış olduğumuz denetimlerin en kapsamlısını gerçekleştirdik. Maske, mesafe ve hijyen kuralına uyduğumuz sürece bu salgını yeneceğiz. Çok kısa bir zaman içerisinde okullarımız açılacak. Dolayısıyla tedbirlere güç birliği içerisinde devam edeceğiz. Pendikli vatandaşlarımız ve esnafımızla sosyal mesafeye dikkat ederek bir araya geldik. Salgında iyi bir noktadayız. Sahada çalışan tüm emektarlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Ahmet Cin de, vatandaşlardan daha fazla hassasiyet beklediklerini ifade ederek “Pendik, pandemi konusunda dikkatli bir ilçe. COVİD-19’un üstesinden geleceğiz, bu konuda inancımız tamdır” dedi.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x