Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİK’TE KORONA POLİKLİNİĞİ

Pendik Devlet Hastanesi’nin arkasında mevcut otoparkın hemen yanına, koronavirüs ile ilgili mücadele ve tedbirler kapsamında; 6’sı müşahede odası olarak kullanılmak üzere toplam 12 odalı geçici bir poliklinik inşa ediliyor.

Çin’de ‘Ateş Polikliniği’ olarak adlandırılan bu uygulama ile ön tanı gerçekleştirilecek. Poliklinikte, ateşi yüksek olanların ölçümleri yapılacak, gerektiğinde izolasyonları ve müşahede altında tutulmaları sağlanacak.

Ateş Polikliniği’nin pazartesi günü itibarı ile hizmete sokulması planlanmakta.

İnşa edilen ek Ateş Polikliniği ile oldukça dar bir alana sıkışmış bulunan Pendik Devlet Hastanesi  ‘Acil’ bölümünün rahatlatılması, buradan hizmet alan hastaların ve sağlık çalışanlarının da korunması hedefleniyor.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında yine Pendik Devlet Hastanesi bünyesinde 8 adet ‘yoğun bakım ünitesi’ pazartesi günü itibarı ile hizmet vermeye başlayacak.

Haber : Metin Yazıcı

 

Bildir
2 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Av.Ramazan Öztürk Pendef Genel Başkanı
2 yıl önce

Öncelikle Dünyamızı Esir Alan Corona Virüsünden Rabbim Cümlemizi Muhafaza Eylesin, Hastalarımıza Acil Şifalar, Vefat Edenlerimize de Rahmet Eylesin.

Yapışan İş Her Zaman Güzeldir, Devletimiz Gerekli Önlemleri Alıyor, Alkah Razı Olsun.

Ancak Yapının Koridorları Çok Küçük Olmuş, Sosyal Mesafeye Uygun Değil, Bunu Aşmak İçin Bu Yapının Dışına Bekleme Salonu Gibi Sosyal Mesafeyi Koruyacak Şekilde Gelen Vatandaşların Bekleyeceği Bir Mekan Yapılmalı, Yoksa Koridorlar Özellikle Yağışlı ve Sıcak Havalarda Sıkıntı Oluşturacaktır. Ayrıca Prefabrik Yapıların Çatıları Yeterince İzole Edilemediği İçin Virüs Geçirgenliğini Önlemek Adına Çatı İzalasyonu Mutlaka Sağlanmalıdır.

Virüssüz Günlerde Buluşmak Dileklerimizle…

Av.Ramazan Öztürk
Pendef Genel Başkanı

Eyüp Gül. 05424449743
2 yıl önce

12 oda kime yeter bence bunu acilen mumkün olduğu kadar artırılması gerekmektedır

2
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x