Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Pendik’te hayırsever vatandaşın bağışıyla, Sümer Günay Kan Alma Birimi açıldı

Pendik’te hayırsever Sümer Günay’ın bağışlarıyla, Kızılay’a bağlı ‘Sümer Günay Kan Alma Birimi’ açılış gerçekleştirildi.

Bağışçı Günay’ın adının verildiği ‘Sümer Günay Kan Alma Birimi’nin açılışına Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve Sümer Günay katıldı.

“Bu iki merkez İstanbul’a ilave yaklaşık 100 bin ünite kan kapasitesi anlamına geliyor”

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Kızılay’ımızın kan hizmetleri genel müdürlüğü ve bu bünyede çalışan bütün arkadaşlarımız ülkemizin ulusal güvenli kan temini programını işletmek için çalışıyor. Ama aynı zamanda faaliyetleri yürütürken bağışçılarımızın da kıymetli destekleri var. Bize kan, plazma ve kök hücre veren bağışçılar olduğu gibi, bu merkezin inşa edilmesi konusunda bize destek olan bağışçılarımız var. Onlardan biri de Sümer Günay abla. Bize Kartal bölge kan merkezi içerisinde bir bağış birimi kazandırdı. Bir de Pendik’te bir müstakil kan bağış merkezi bağışladı. Bu iki merkez İstanbul’a ilave yaklaşık 100 bin ünite kan kapasitesi anlamına geliyor. Bu da yaklaşık yıllık 300 bin insana şifa olacak bir kapasite” diye konuştu.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x