Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİK’TE ‘GAZİLER GÜNÜ’ TÖRENLE KUTLANDI

Pendik’te, 19 Eylül Gaziler Günü’nün 99. yıldönümü, Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle kutlandı.

Törene Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, Garnizon Komutanı Vekili Albay Serkan Demirtaş, Pendik Belediye Başkan Vekili İbrahim Hakkı Aysan, kurum müdürleri ve gaziler katıldı.

Selamlama ile başlayan törende Kaymakam Dr. Hülya Kaya, Garnizon Komutan Vekili Albay Serkan Demirtaş, Belediye Başkan Vekili İbrahim Hakkı Aysan, Türkiye Muharip Gaziler Pendik Şube Başkanı Sefa Altunparlar ve Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Anadolu Yakası Şube Başkanı Oktay Kaya Atatürk Anıtına çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören son buldu.

Gaziler ile kahvaltı programında sohbet eden Kaymakam Kaya, “Kutsal vatan toprakları üzerinde, göğsünüzde taşıdığınız madalya, ebediyete kadar ışıldasın. Aziz milletimizin gönlündeki yeriniz müstesnadır. Yolunuz yolumuz, emanetiniz emanetimizdir. Yüce hatıralarınızı, hatıramızda; fedakârlıklarınızı hafızamızda, ebediyen yaşatacağız. Şanlı destanınızı dilden dile, gönülden gönülle, nesilden nesile aktarmak boynumuzun borcudur. Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan Sakarya Meydan Muharebesi’ni zaferle taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşallik ve Gazilik Unvanının verildiği bugünü aynı ruh ve heyecanla kutluyorum. Diriliş ve direnişimize fikren, ruhen ve bedenen katkı sunan tüm vatan evlatlarını selamlıyorum. Bu vesileyle aziz şühedamızı rahmetle, şanlı gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Sağ olun, her daim var olun” dedi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x