Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Pendik’te Çocukları Dövdüler İddiası!

Pendik’te okuldan çıkan ortaokul öğrencileri, iddiaya göre yanlarında duran servisten inen 2 kadın ile çocukların saldırısına uğradı. Çocuklara, neden bakıyorsunuz şeklinde tepki gösterdikten sonra döven bu kişiler olay yerinden ayrılırken, dayak yiyen çocuklar babası ile polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Olay, dün saat 13.30 sıralarında Ertuğrulgazi Mahallesi’nde meydana geldi. Ders bittikten sonra okuldan çıkan ortaokul öğrencileri Talha Turgut (14) ve kız kardeşi, havanın sıcak olması nedeniyle bir gölgelikte dinlenmek için oturdu. O sırada bir servis minibüsü aynı yerde yolcu indirmek için durdu. İddiaya göre; servisten inen kadın ve çocuklar, Talha ve kardeşinin oturduğu yere doğru bakarak “Ne bakıyorsun bize” dedi. Talha Turgut, “Ben size bakmıyorum. Gidin buradan” diye karşılık verdi. O sırada Talha’nın boğazı tutan kadın, Talha’yı yere yatırdı. Yerden kalkmaması için boğazına bastırmaya devam ederken, kadının oğlu Talha’nın bacağını ısırdı. O sırada kadının kızı da Talha’nın gözüne tekme attı. Daha sonrasında küfürler savurarak Talha’nın kız kardeşini saçlarından tutup yerlerde sürükledi.

KADIN ÇOCUĞUMU BOĞAZLAMIŞ, YANINDAKİ ÇOCUK ISIRMIŞ

Çocukların geç kalması üzerine tedirgin olduğunu dile getiren baba Seyfullah Turgut, Hanım bana ‘Kızın bugün ek dersi var. Abisi de onu bekliyor’ dedi. Meğer çocuklar okuldan çıkmış. Hava sıcak olduğu için bir gölgeye sığınmışlar. ‘Burada oturup biraz dinlenelim sonra devam ederiz’ demişler. Kız kardeşiyle otururken 2 kadın, bir de yanlarında 1 kız, 1 erkek çocuğu oradan geçerken ‘Niye bakıyorsun’ demiş. Benim çocuk da ona ‘Git’ demiş. Çocuk bunun üzerine gelmiş ve bizim çocuğa saldırmış. Sonra Talha elini kaldırdığında diğer çocuğun annesi üzerine yürüyüp boğazlayıp yere indirmiş. Kadının erkek olan çocuğu Talha’nın bacağını ısırmış. Kız olan çocuğu ise Talha’nın gözüne tekme atmış. Talha canı çok acıyıp bağırdığında ise etraftaki insanlardan da yardıma gelen olmamış dedi.

Eve gelen çocuklarını gördüğünde şok olduğunu belirten Seyfullah Turgut, Polise haber verdik. Onlar geldi olay yerine. Bize darp raporu almamız gerektiğini söyledi. Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gittik. Oradan darp raporu aldık. Sonra Çınardere Çocuk Büro Amirliği’ne geldik. Orada da kızıma darp raporu almadığımız için bizi hastaneye gönderdi. Pendik Devlet Hastanesi’nden kızıma da rapor aldık. Sonra tekrar Çınardere Çocuk Büro Amirliği’ne geldik. Saat şu an 02.00. Biz daha yeni karakoldan çıktık, tekrar buraya geldik. Durum bu diye konuştu.

 

Olayın ardından çocuklarına darp raporu alan Seyfullah Turgut, Pendik Çınardere Çocuk Büro Amirliği’ne giderek şikayetçi oldu. Polis ekiplerinin olayla ilgili çalışması sürüyor.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x