Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİKLİLER AY YILDIZLI BAYRAĞIN ALTINDA TOPLANDI

Cumhuriyetin 95. Yılı, Pendik’te çeşitli etkinliklerle kutlandı. Gün boyu gerçekleşen etkinliklerle her yaştan Pendikli, Cumhuriyet coşkusu yaşadı. Günün sonunda Pendikliler, 95 metre uzunluğundaki dev bayrağın altında toplanarak kent merkezinin sokaklarında yürüdü.

Cumhuriyetin 95. Yılı, Pendik’te coşkuyla kutlandı. Pendik Belediyesi tarafından Gazipaşa Caddesi’nde gün boyu gerçekleşen etkinliklerle her yaştan Pendikli, Cumhuriyet coşkusu yaşadı.Alanda kurulan Cumhuriyet konulu fotoğraf sergisi vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ekipleri tarafından kurulan özel Cumhuriyet Panosu önünde ücretsiz fotoğraf çekimi gerçekleştirildi. Pendik’in her yerini kırmızı beyaza boyamak üzere vatandaşlara binlerce Türk Bayrağı dağıtıldı.

Şarkılara hep birlikte eşlik ettiler

Ayrıca alanda Melisa ve Tarkan Çallıoğlu kardeşler bir konser verdi. Çallıoğlu kardeşler, aralarında kendi bestelerinin de yer aldığı Atatürk ve Cumhuriyet konulu şarkıları seslendirdi. Yoğun ilgi gören konserde vatandaşlar, şarkı ve marşlara hep birlikte eşlik etti. Anne babalarıyla birlikte alana gelen çocuklar da balon şekillendirme etkinlikleriyle eğlenceli dakikalar yaşadı.

Dev bayrakla yürüdüler

Günün son ve en anlamlı etkinliği ise bayrak yürüyüşü oldu. Yüzlerce Pendikli, 95 metre uzunluğundaki dev bayrağın altında toplanarak kent merkezinin sokaklarında yürüdü. Gazipaşa Caddesi’nde başlayan coşkulu yürüyüş binlerce Pendiklinin meraklı bakışları altında başlama yerinde son buldu.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x