Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

YENİ DÜNYA DÜZENİNİN ŞİFRELERİ BU ROMANDA: HEMAF, HİZAT, HAKİTE, ESTORDAN!

Şiir, öykü ve deneme yazıları ile gündemi yorumlayan, daha önce de (2004) ‘Tüm Yönleri İle Uygulamalı İhracat Muhasebesi’ adlı bir kitabı yayımlanan Pendikli Yazar Mustafa Özbay, şimdi de ilk romanı  ‘HEMAF, HİZAT, HAKİTE, ESTORDAN’ ile okurlarının karşısında.

İİBF maliye mezunu olan Özbay  gizemlerle dolu bu romanında;  4096 bit şifreleme sistemi, encryption ışınlama teknolojisi, vücut ısılarına göre düşman – dost ayırımı yapabilen beyin dalga sistemleri, mikro radar sistemi, yapay zeka destekli bilgisayar, Atmaca saldırı tespit sistemi, bit saldırı sistemi, sinek askerler, nanosniper, sosyal medya mühendisliği gibi kavramlara özellikle yer vererek; bizlere yeni dünya düzeni ile ilgili ipuçları veriyor.

İslam ümmetinin yeni dünya düzeninde hak ettiği düzeye erişebilmesi için, ‘son treni kaçırmaması gerektiğini’ vurgulayan Özbay; Müslümanların yapay zeka başta olmak üzere, bilimsel tüm gelişmelerde rol alması ve hatta gazetecilik deyişi ile ‘haber atlatması’ gereğinin de altını çiziyor.

Son derece akıcı bir üslupla devam eden ve hemen her sayfasında bir aksiyon bulunan roman, okuru adeta içine çekerek; sizde roman karakterlerinden biriymişsiniz hissini uyandırmayı başarıyor.

Belki yüzlerce kişinin aynı rüyayı gördüğü, roman karakterlerinden Rona’nın sessiz çığlıklarıyla insanı sarstığı, MİT, CİA, GSE, MOSSAD, BND, gibi istihbarat örgütlerinin işin içinde yer aldığı kurguda ‘hiçbir şeyin tesadüf olmadığına, her şeyin mantıklı bir açıklaması bulunduğuna şahitlik ediyorsunuz.

Roman kahramanı Utkan’a, kurguda birçok kez tekrarlanan ‘Hemaf, Hizat, Hakite, Estordan’ kelimelerinin ne anlama geldiğini sorma ihtiyacı hissediyorsunuz.

Okuyun; “Bu günkü hutbemizde ilmin, teknolojinin, sanayileşmenin, ihracat yapmanın dinimizdeki öneminden bahsedeceğiz” şeklinde cemaate hitap eden bir hocayla karşılaşacaksınız!

Bu romanın; sadece keyif alacağınız, hoş vakit geçirebilmeniz için sizi oyalayacak bir romandan çok daha fazlası olduğu noktasında sizi uyarıyoruz.

Öyle ki; birçoğunuzun acılarını değiştirmese de, hayata ve olaylara bakış açısını değiştirecektir…

 

Bildir
2 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Estordan adlı romanımız Pendik Gazetesi’nde
1 yıl önce

[…] 2 KASIM 2020’’ TE GÖNDERİLDİ PENDİK GAZETESİ TARAFINDAN […]

Nesrullah YAZOĞLU
1 yıl önce

Mustafa Bey tarafından yazılan romanı okudum.Romanın ötesinde okuyuculara birçok yönden katkı sağlayacağını düşündüğüm bu eseri her yaştaki okuyucuların okumasında fayda görüyor ,tavsiye ediyorum.Kendisini bu eseri okuyucuya kazandırdığından dolayı tebrik ediyorum…

2
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x