Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİKLİ MUTLU ANNELER BİR ARADA

İnstagram üzerinde kurulan ‘Pendikli  Mutlu Anneler’ platformu, kadın dayanışmasını artırmak ve çalışan annelerin gücünü ortaya koymak için bir etkinlik gerçekleştirdi.

‘Pendikli Mutlu Anneler’ kadın dayanışma platformu, geçtiğimiz Cuma günü London Bus Cafe’de bir etkinlik düzenledi.  Kadın dayanışması ve çalışan annelerin gücünü ortaya koymak amacıyla yapılan etkinliğe, 90 kadın 55 çocuk katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan platform kurucusu Zeynep İşliyen, “Çocuk annenin ‘sosyal yaşantısına ve iş dünyasına engel olmamalı’ düşüncesiyle birlikte, instagram üzerinde bu platformu oluşturduk.  ‘Pendikli Mutlu Anneler’ platformunun kurulmasındaki en büyük amaç, kadınlarımızın sosyal alanda kendilerini ifade etmeleridir.  Bu platform çok fazla ilgi görünce kadınlarımızla bir araya gelmeyi planladık. Platform, çok farklı kesimlerden destek aldı. Platformun içinde psikologlardan tutun da doktorlara varana kadar, çok güçlü bir ekibimiz var. Kadınlarımız sorunlarını ifade etme noktasında doğru kişiyi bulamıyorlar. Biz, kadınlarımızı güvenilir ve doğru kişilerle buluşturuyoruz. Bizim masamızda her kadın eşittir. Ayrıca bir çok kuruluştan da destek aldık. Örneğin İyi Dersler Okulları, seminerlerimizi yapabilmemiz için ücretsiz konferans salonu desteği verdi.  Etkinliğimize ev sahipliği yaparak yanımızda olan London Cafe  Müdürü Ömer Yiğitoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Tüm kadınlar, etkinliklerimizi instagram da ‘pendiklimutluanneler’ hesabından takip edebilir’ şeklinde konuştu.

Açılış konuşmasından sonra Uzman Psikolog Buket Tibet, kadınların sorularını cevapladı. Programda firmalardan gelen hediyeler, çekiliş sonucunda katılımcılara verildi.

İşliyen, 29 Nisan Pazar günü beslenme ve insan anatomisi içerikli bir seminer ve 12 Mayıs Cumartesi günü de kadınlar matinesi düzenleyeceğini belirtti.

Haber: Gizem Çelik

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x