Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Pendikli Gençler İcat Çıkarıyor’dan Fikir Yarışması

PESİAD’ın, Pendik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlediği bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Pendikli Gençler İcat Çıkartıyor” Bilim ve Fikir Yarışması’nın finali, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen ödül töreniyle yapıldı.

Pendik Kaymakamı Hülya Kaya, Belediye Başkanı Ahmet Cin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, PESİAD mensubu işadamları, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen ödül töreni öncesi protokol stantları gezerek, hazırlanan projeler hakkında öğrencilerden bilgiler aldılar.

PESİAD’ın faaliyetlerini anlatan slayt gösterimiyle başlayan programda ilk olarak söz alarak PESİAD tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren PESİAD Başkanı Kadir Bayram, gençlerin yetişmesi ve desteklenmesi noktasında bu tür programları çok önemsediklerini ifade ederek, katılım sağlayan okullar ve emeği geçen öğretmenlere teşekkür edip, ödül alan öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti.

Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Ahmet Cin de teknolojinin önemine vurgu yaparak başladığı konuşmasında Pendik Belediyesi olarak teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ve uygulayarak hizmet vermeye çalıştıklarını ifade ederek, Pendik’te gençlerimizin eğitimi ve desteklenmesi için her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” Dedi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x