Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİK’İN YENİ BELEDİYE BAŞKANI AHMET CİN

31 Mart Yerel Seçimleri sonucunda Pendik’in yeni belediye başkanı, AK Parti Adayı Ahmet Cin oldu. Ahmet Cin, resmi olmayan sonuçlara göre oylarının %54,66’sını aldı.

Yaklaşık 694 bin nüfusu bulunan Pendik’te 1.440 sandıkta toplam 410.386 oy kullanıldı. Anadolu Ajansı’nın son verilerine göre Pendikli seçmen %54,66 oy oranıyla AK Parti Adayı Ahmet Cin’i seçti. Oyların yarıdan fazlasını alarak Belediye Başkanı seçilen Ahmet Cin, 5 yıllık dönemde Pendik’i yönetmek üzere görevi Dr. Kenan Şahin’den devralacak.

Ahmet Cin kimdir?

Aslen Karadenizli olan Ahmet Cin, 1966 yılında Sakarya’da dünyaya geldi. İlkokulu Sakarya, ortaokulu Pendik’te tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Mali müşavir olarak iş hayatına atılan ve Pendik’te mühendislik plastiklerinde uzmanlaşmış bir şirketin yönetim kurulu başkanı olan Ahmet Cin, 1999 Yerel Seçimlerinde Fazilet Partisi’nden Pendik Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi, aynı yıllarda Pendik Belediyesi Başkan Yardımcısı görevlerini üstlendi.

2012 yılında AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçilerek 7 yıllık bu süreçte 1. Bölge Teşkilatlardan Sorumlu İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, Siyasi Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı Vekilliği, son dört seçimde de İstanbul İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevlerini ifa etti.

Pendikspor Kulübü Başkanlığı başta olmak üzere birçok Sivil Toplum Kuruluşu’nda aktif olarak görev aldı. 2005 yılından bu yana Pendik’in yerel ekonomik kalkınma hedeflerine katkı sunan Pendik Sanayici ve İşadamları Derneğinde (PESİAD) Kurucu Başkan sıfatıyla günümüze kadar Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. 41 yıldır Pendik’te yaşayan Ahmet Cin, evli ve üç kız çocuğu babası.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x