Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİK’İN İLK KORONA BEBEKLERİ ZEYNEP VE RÜYA

Korona Virüs ( COVİD-19) testleri pozitif olan iki genç anne adayı, başarıyla doğum yaparak birer kız çocuğu dünyaya getirdiler.Özel Pendik Bölge Hastanesi’nde, Kadın Doğum Uzmanı Dr. Doğan Cüceloğlu tarafından sezeryanla gerçekleştirilen doğumlar sonrası, bebekler özel küvezlerinde bakım ve kontrol altına alındılar.

HOŞGELDİN ZEYNEP

İlk doğumu, daha öncede hastanede kontrolleri devam eden T. K. gerçekleştirdi. Pendikte ikamet eden T. K. COVİD-19 testi doğumunun yaklaştığı günlerde pozitif çıktı. Hastanenin pandemi bölümünde gerekli kontrol ve tedavileri sürdürülen T. K. geçtiğimiz Çarşamba akşamı saat 21.30 civarında sezeryanla doğum yaptırılarak, bir kız bebek dünyaya getirdi. Bebeğe ‘Zeynep’ adı verildi.

İKİNCİ BEBEK RÜYA

Aynı akşam yine COVİD-19 testi pozitif olan Ö. G.’de saat 22.30 civarında doğumunu gerçekleştirdi. Kız bebeğe ‘Rüya’ adı verildi.

Tuzla’da ikamet eden Ö. G.’ün doğum için daha önce birkaç hastane dolaştığı, fakat bu hastanelerde COVİD-19 pozitif hamileler için gerekli alt yapı hazır olmadığından, Özel Bölge Hastanesi’ne kabul edildiği bildirildi.

ANNELER DE BEBEKLER DE İYİ DURUMDA

İlk doğumlarını gerçekleştiren T. K. ve Ö. G.’ün sağlık durumlarının iyi olduğu, Korona tedavileri için bir müddet daha hastanede kalacakları ifade edildi.

Sürüm alınarak testleri yapılan Zeynep ve Rüya bebeklerin de özel küvezlerinde bakım ve kontrol altında tutulduğu, her gün annelerinden sağılan süt ile beslenecekleri belirtildi.

5 DOĞUM ODASINDAN 1 TANESİ KORONA HASTALARI İÇİN

Hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Turgut Göksoy, gazetemize yaptığı özel bilgilendirmede; pandemi hastanesi olarak da hizmet verdiklerini, 5 doğum odasından birinin, gerekli tüm donanımları hazır edilerek COVİD-19 testi pozitif çıkan hamile hastalar için hazır tutulduğunu bildirdi.

PENDİK’TE İLK TÜRKIYE’DE İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ DOĞUM

Daha önce,  İzmir’de testi pozitif çıkan bir annenin doğum yaptığı haberi alınmıştı. Pendik’te gerçekleştirilen doğumlar, Türkiye deki ikinci ve üçüncü doğum vakaları oldu.

İYİ HABERLER BEKLİYORUZ

Şimdi tüm Türkiye, bu genç annelerin bir an önce koronayı yenerek, sağlıkla bebeklerini kucaklarına alacakları günleri bekliyor.

ÖZEL HABER: PENDİK GAZETESİ

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x