Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİK’İN İLK BİLARDO SPOR KULÜBÜ KURULDU

Seçkin sporcuların yer aldığı Aktim Grup Bilardo Spor Kulübü Ocak ayında başlayacak olan Türkiye Bilardo Ligi’nde ilçemizi ve bölgemizi temsil edecek.

Semih Sayıner ile dünya şampiyonluğuna eriştiğimiz ve ardından birçok defa daha farklı isimlerle dünya ve Avrupa şampiyonlukları elde ettiğimiz 3 Bant Bilardo sporu, ülkemizde futboldan sonra en fazla sevilen spor branşları arasında yer alıyor.

İlçemiz Pendik’te de bu spor oldukça yaygın. Sene içerisinde birçok ciddi ödüllü bilardo turnuvası gerçekleştiriliyor.

Türkiye genelinde ligi de bulunan bu spora ilçemizde öncülük eden isimlerden biri de Aktim Grup Güvenlik Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı İdris Koç.

Türkiye genelinde organize edilen önemli turnuvalara sponsorluk eden ve bu spora bizzat gönül vermiş bir iş adamı olan Koç’un son girişimi de Türkiye liglerinde yarışabilecek iddialı bir bilardo kulübü kurmak oldu.

Resmi kuruluşu tamamlanan AKTİM Grup Bilardo Kulübü önümüzdeki sezon Ocak ayında başlayacak Türkiye şampiyonasında hem ilçemizi hem de bölgemizi temsil edecek.

Kulübün sporcuları arasında bilardo camiasında isim yapmış Birol Uymaz, Tolgahan Kiraz, Adem Kulak, Mehmet Yavaş, Furkan Şenel ve İdris Koç yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde, Cevizli’de faaliyet gösteren ve birçok defa dünya şampiyonlarını ağırlamış, önemli spor müsabakalarının gerçekleştirildiği Anadolu Yakası’nın isim yapmış bilardo salonlarından Platin Zeki Bilardo Salonu’nunda işletmesini devir alarak, kulüp için bir anlamda antrenman sahasını da hazırlamış bulunan işadamı ve sporcu İdris Koç; konuyla ilgili değerlendirmesinde şu sözlere yer verdi: “ Yakın gelecekte kulübün adını Türkiye genelinde ve uluslar arası ölçekte bir marka haline getirmeyi hedefliyoruz. Bilardo sporu centilmenliğin ön plana çıktığı; fizik, geometri, matematik ve analitik düşünceyi barındıran, zeka gelişimine katkısı olan ve aynı zamanda bireyin sosyal yaşamını zenginleştiren önemli bir spor dalı. Biz şirket olarak kurmuş olduğumuz takımımız ve devir aldığımız salon ile bilardo camiasına pozitif katkılar sağlamayı planlıyoruz”

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x