Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Pendik’in siyasette etkin isimlerinden Bahri Olgun: PARTİM GÖREV VERİRSE BAŞKAN ADAYI OLURUM

 

CHP’de uzun yıllar sandık görevlisi de olmak üzere her kademede görev yapan, siyasi olduğu kadar, mesleki kariyeri ve sosyal kimliği ile de renkli – başarılı bir geçmişi bulunan Bahri Olgun belediye başkan adaylığı için göz kırptı

2019 Mart ayında gerçekleştirilecek Belediye Başkanlığı Seçimleri için, muhtemel aday adayları kulis çalışmalarına şimdiden başlamış durumda.

İlçemizde CHP kanadından potansiyel başkan adaylarından biri de Bahri Olgun.

Gazetemizin konuyla ilgili görüşlerine başvurduğu Olgun; “Ben CHP’de yıllardır her kademede bir nefer gibi çalıştım. Halen de Sivil Toplum Örgütlerinden Sorumlu Komisyon Başkanı olarak görevimi sürdürüyorum. Benim mevki ve makam için özel bir hırsım olmadı. Bu yüzden de hayal kırıklığı yaşamış değilim.

Fakat hiçbir görevden de kaçmam. Verilen her görevin gereklerini layığı ile yerine getirebilecek altyapıya ve donanıma sahip olduğuma inancım, kendime güvenim de tamdır.

Dolayısıyla, önümüzdeki süreçte, partim görev verirse Pendik Belediye Başkan Adayı olarak da sorumluluk üstlenebilirim” dedi.

Geçtiğimiz milletvekili seçimlerinde de aday adayı olan Bahri Olgun, siyasi çevresinden bu konuda teşvik gördüğünü ifade ederek; “Önümüzdeki günlerde Ankara’ya giderek başta partimizin kurmaylarından Akif Hamzaçebi olmak üzere bazı yetkililerle temas kuracağım ve bu konudaki fikrimi netleştireceğim.

Pendik’te Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanabilmek için sadece CHP’lilerin oyunu almak yetmiyor. Başkan adayı diğer partililerin de teveccüh edebileceği bir isim olmalı. Ben iş hayatımın ve sosyal yaşamımın büyük bir kısmını bu ilçede geçirmiş, ilçeye birçok konuda hizmet üretmiş birisi olarak, her kesimden teveccüh göreceğime inanıyorum” dedi.

Marmara Üniversitesi İBBF mezunu olan ve halen yeminli Mali Müşavirlik yapan Bahri Olgun 1959 Sinop doğumlu evli ve iki çocuk babası.

Yayınlanmış dört kitabı bulunan, üstlendiği görevler çerçevesinde dünyanın 22 ülkesinde hizmet vermiş, sosyal kimliği ile de hep dikkat çekmiş Olgun’un Pendik karnesinden öne çıkanlar ise şöyle:

-Pendik’teki ilk bayan futbol takımı Deryaspor’un kurucusu ve antrenörü,

-Pendikspor’da dört yıl yönetim kurulunda saymanlık,

-Toplam 40 amatör takımdan oluşan Pendik Spor Birliği kurucu yönetim kurulu üyeliği ve hakem kurulu başkanlığı

-Türkiye’de ligi olan tek Pendik Sportif Havacılık Kulübü Başkanlığı

– Türk Hava Kurumu Pendik Şube Başkanlığı

– Pendik Merkez İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanlığı ve o dönem 63 okulun ortak Okul Aile Birliği Başkanlığı

-İstanbul Mali Müşavirler Odası Pendik Temsilciliği ve Disiplin Kurulu Başkanlığı

-Merkezi Pendik’te olan Anadolu Denizcilik Yat Yelken Kulübü Genel Başkanlığı

-Birçok sivil toplum örgütünde yönetim kurulu üyeliği

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x