Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİK’İN HAYIRSEVER İSİMLERİNDEN YILMAZ ÇALIŞKAN’I KAYBETTİK

Pendik’te hayırseverliği ile tanınan Yılmaz Çalışkan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. İhtiyaç sahibi ailelere maddi desteğin yanı sıra bedenen de yardımcı olan rahmetli gönüllerde yer edinmiş bir isimdi.

Çalışkan ile uzun yıllardır samimiyeti olan Sapanbağları Mahalle Muhtarı Suat Dağ acısını şöyle dile getirdi: Rahmetli ile benim unutamayacağım ve ömrüm boyunca da unutmayacağım bir anımız vardı. 1986 yıllarında mahalli ligler oynanıyorken, Pendik Lisesi’nin arkasındaki sahada Yıldızspor – Yıldıztepespor arasındaki müsabakanın ilkyarının ortalarında sakatlık geçirdim. O an dizim dönmüştü. Beni hastaneye götüren ve beni yalnız bırakmayan,  ilgilenen tek kişiydi Yılmaz Abi.

Sapanbağları Spor Kulübü’nde 1990 yılında beraber top oynadık ve ilerleyen yıllarda beraber kulübümüzde yönetici olarak göreve devam ettik.

Kardeş ilişkimiz ve dostluğumuz bugüne dek süre geldi. Muhtar adaylığım süresince yanımda oldu.  Muhtar olduktan sonra da 21 ay geçti; yoksullarımız, ihtiyaç sahibi ailelerimize desteklerini esirgememişti. Ben rahmetliden razıydım Allah da ondan razı olsun…”

 

Pendik Gazetesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz…

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x