Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

‘PENDİK’İ EVİMİZ GİBİ HİSSETTİK’

Türkiye seyahatları kapsamında motosikletleriyle Pendik’e gelen Bosnalı gezginler “İstanbul’a gelir gelmez Ayasofya’da şükür namazı kıldık. Ardından Pendik’e geldik. Burada kendimizi evimizde gibi hissettik.” Dedi

Bosnalı üç gezgin Kenan Karalıc, Zejd Caylakovıc ve Adnan Alıc, Türkiye seyahatları kapsamında Pendik’e geldi. Belediye Başkanı Ahmet Cin’i ziyaret eden gezginler “İstanbul’a gelir gelmez Ayasofya’da şükür namazı kıldık. Ardından Pendik’e geldik. Burada kendimizi evimizde gibi hissettik.” dedi. Başkan Ahmet Cin de Pendik’te çok sayıda Bosnalı yaşadığını belirterek “Bosna’ya çok gittim, Bosnalılar bizim kardeşimiz. Allah yolunuzu açık etsin.” dileklerini sundu.

Pendik’ten Bursa’ya geçerek toplamda 5 bin km yapacaklar

Kenan Karalıc, Bosna’da İmamlık; Zejd Caylakovıc, Ekonomist ve Adnan Alıc, Elektrik Mühendisliği yapıyor. Motosikletleriyle gezdikleri yerlerin videolarını Youtube’daki kanallarında yayınlayan Bosnalı gezginler, Pendik’in ardından Bursa’ya, oradan da İç Anadolu, Akdeniz ve Ege’yi gezerek toplamda 5 bin kilometre yapmayı hedefliyor.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x