Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİK’E HAYAT GETİRECEĞİM

CHP Belediye Başkan Aday Adayı Abidin Ekren; “Bu şehir uygulanan yanlış politikalar ve çarpık zihniyetin sonucunda ‘ölü bir şehir’ haline getirilmiştir. Ben Pendik’e yeniden hayat getirmek için aday olmak istiyorum” diyor.

CHP Pendik Belediye Başkan Aday Adayı Mali Müşavir Abidin Ekren, seçim çalışmaları çerçevesinde gazetemize bir değerlendirme yaptı.

Ekren değerlendirmesinde şu sözlere yer verdi: “Öncelikle altını çizmek gerekir ki, beş dönemdir belediye yönetiminde söz sahibi olan mevcut kadrolar yorulmuş, yıpranmış ve heyecanı kaybetmiş durumdadır.

Dikkatle takip edenler bilecektir; özellikle son dönemde gerek Büyükşehir, gerekse ilçe belediyemizde tüm hizmetler ağırdan alınmaktadır.

Örneğin, bundan birkaç ay önce trafiğe açılan Erol Kaya Caddesi’nin 300 metrelik bölümünün düzenleme çalışmaları 15 – 20 gün gibi kısa bir sürede bitirilebilecekken, çalışmalar 3 – 4 ay sürmüş, esnaf ve vatandaşlarımız mağdur edilmişlerdir.

Yine sahilde inşa edilmek istenen katlı otopark çalışmasına kazma vurulalı uzun zaman geçmiş olmasına rağmen, ortaya halen gözle görünür bir iş çıkmamıştır.

Bu örnekleri fazlasıyla sıralamak mümkündür. Belediyecilik hizmet ve heyecan olmadan olmaz. Dolayısıyla AKP yönetiminin ve uygulamaya soktukları anlayışın tasfiye edilme zamanının geldiği apaçık ortadadır.

Mevcut belediye yönetiminin icraatlarını genel bir çerçeve içerisinde değerlendirdiğimizde de ortaya Pendiklilerin mağdur edildiği bir manzara çıkar.

Esasen bu yönetimin, ilçenin hiçbir ciddi problemine çözüm getirememiş olması üzücüdür.

Sahildeki taksi durağının yanında bulunan dere yıllardır ıslah edilememiş. Bölge pis bir kokuya ve çirkin bir görüntüye adeta terk edilmiştir.

İlçemiz sınırları içerisinde, mahalle aralarında faaliyet gösteren ve gerek atıklarıyla, gerekse havaya saldıkları gazlar, etrafa yaydıkları pis kokularla sorun teşkil eden fabrikalar mevcuttur.  Bölgede yaşayan vatandaşlarımız bu durumdan duydukları rahatsızlığı, yazılı – sözlü defalarca dile getirmiş olmalarına rağmen; problem halen çözülmemiş, olumsuzluklar görmezden gelinmiştir.

Belediyeciliği park, halı saha yapmaktan, sohbet programları organize etmekten ibaret sanan bu yönetimin karnesi kırık notlarla doludur.

Kentsel dönüşüm çalışmaları, imar uygulamaları gibi ciddi konularda mevcut yönetim, futbolda kullanılan bir tabirle ifade etmem gerekirse; topu hep taca atmış,  sorumluluk üstlenmekten kaçınmış günü kurtarma yolunu tercih etmiştir.

Pendik’te yayaların ya da sürücülerin rahatsız olmadan kullanabildiği neredeyse tek bir düzgün cadde, sokak kalmamıştır.

Şunu da Pendik’te doğup büyüyen, iş hayatını bu ilçede sürdüren köklü bir Pendikli olarak üzülerek belirtmek zorundayım:

Mevcut belediye yönetiminin ‘Yaşayan Pendik’ sloganı, sadece broşürlerde, kitapçılarda, bez afişlerde kalmıştır.

Bu şehir uygulanan yanlış politikalar ve çarpık bir zihniyetin sonucunda ‘ölü bir şehir’ haline getirilmiştir.

İlçede ancak gündüz 11.00’dan sonra başlayan hayat, havanın kararması ile birlikte sona ermekte, şehrin üzerinde adeta ölü toprağı serilmektedir.

Faytonlarıyla, lunaparkıyla, restoranlarıyla,  çay bahçeleriyle, sinemaları, tiyatroları, fener alayları, kültürel ve ekonomik zenginlikleriyle meşhur olan, insanların komşu il ve ilçelerden gezmeye, yemeğe, içmeye geldiği, her daim cıvıl cıvıl Pendik, artık tarih olmuştur.

Bana ‘Niçin aday olmak istiyorsun?’ diye soranlara söylediğim şeyi buradan da kamuoyumuzla paylaşmak istiyorum.

Pendik’e yeniden hayat getirmek için aday olmak istiyorum. Pendik’te insanların özgürce ve keyifle yaşayabilecekleri bir atmosfer oluşturmayı hedefliyorum. Sokakta dolaşırken karşılaşacağımız insanların asık suratlı değil, çoğunlukla güler yüzlü olmalarını hayal ediyorum.

Bunu yaparken de ‘yerel hayatın siyaset üstü niteliğinin korunması’ ve ‘yerel toplulukların özgürlüklerine saygı duyulması’ ilkelerine göre hareket edeceğimin de altını çiziyorum.

Bunun için heyecan duyuyor, bu heyecanı paylaşan bir ekiple iş başına gelmek istiyorum.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x